بثورات و زخم بر روی آلت آقایان و تغییرات رنگی آن

دوست اول: سلام وخسته نباشيد دکتر ع. ح. سردار. دو ماهيه در ختنه گاهم كه پايين كلاهك بالاست ،تجمع خالهاي قهوهاي پديدار شده وبدون درد و خونريزي خيلي كوچك به عرض يك سانتي متر چكار كنم ؟ دوست بعدی : سلام آقای دکتر حدود چند ماه است که بر روی آلت تناسلیم لکه های سفید رنگی بوجود آمده که در ابتدا مکان این لکه ها پوست پوست شدند و خارش شدید داشتند سپس به رنگ قرمز تبدیل و بعد از آن به رنگ سفید تبدیل شدند لازم به ذکر است بنده متاهل بوده و رابطه ناسالم نداشته و از کاندومهای تاخیری استفاده میکنم خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید. دوست سوم : سلام. اقای دکتر من یه مطلب راجع زگیل خوندم که نوشته بود اگر زگیل دیده نشه و با بدن شریک جنسی تماس داشته باشیم مشکلی پیش نمیاد. واقعا اینطوره؟ ایا زگیل باعث سرطان هم میشه؟ خیلی ممنون. دوست دیگر: سلام خدمت جناب دکتر من در هین نزدیکی احساس شدید درد بر سر آلت خود کردم که متوجه شدم پوست سر آلتم کنده شده است و سوزش بسیار شدیدی دارد که حتی پوشیدن لباس هم برایم مشکل شده باید از چه دارویی برای بهبود سریع آن استفاده کنم با تشکر… (و صدها دوست دیگر که پیام مشابه گذاشته اند.)

دکتر ع. ح. سردار: درود دوستان. کلام اول من به تمامی دوستانی که سئوالات مشابه دارند، این است که از طریق آنلاین نمیتوانید جواب شفافی را بیابید. لطفا با متخصص پوست مشاوره نمائید و به احتمال قوی نیاز به تست آزمایشگاهی خواهید داشت. من در ارتباط با سئوالهای مشابه پیامهای زیادی را داشته ام . در این پست تنها به رنگ و اندازه بعضی از عارضه های پوستی آلت آقایان میپردازم و یقین دارم این مطلب من کامل نیست. هنگامی که لکه ، برجستگی و یا بثورات بر روی آلت مرد یا کیسه بیضه و یا آن نواحی ظاهر شود ، ممکن است مردان نگران بیماری مقاربتی شوند، اما در اغلب موارد، لکه های مربوطه رایج و بی ضرر هستند. اندازه و رنگ این عارضه های پوستی میتوانند در تشخیص عارضه کمک کنند.

برآمدگیهای (ندولnodule) کوچک در زیر پوست کیسه بیضه و در پایه شفت آلت : فولیکول های طبیعی مو هستند و آنها شبیه یکدیگر میباشند. در انسان پیاز یا فولیکول مو به دو دسته تقسیم می شود یکی موی کرکی است و در سراسر پوست بدن به جز کف دست و پا این نوع مو دیده می شود.دیگری موی انتهایی یا ترمینال است که در قسمت سر و بعضی قسمت های دیگر بدن دیده می شود. این نوع مو زبر و خشن است.

برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار در اطراف سر آلت (glans) مرد: احتمالا پاپول (papule) آلت تناسلی میباشد. حدودا 10-20 درصد تمام مردان در گیر آنها هستند و در مردان ختنه شده کمتر روئیت میشوند. این ضایعات کمتر از یک سانت بوده و بر آمده از سطح پوست است . بیشتر پاپولهای آلت عواقب جدی ندارند ، اما برخی از آنها عفونی هستند و ممکن است منجر به عواقب جدی تری گردند . سرطان آلت تناسلی قبل از زخمی شدن ممکن است به شکل یک پاپول ظاهر شود . پاپولهای مرواریدوار آلت تناسلی (نام پزشکی angiofibromas) عفونی نیستند و نیازی به درمان ندارند. البته پاپولها شامل چندین عارضه پوستی هستند که شرح کامل آنها در حوصله این مطلب نیست.

لکه های کوچک ضخیم قرمز یا بنفش رنگ با سطح زگیل مانند : احتمالا انجیوکراتوما (angiokeratoma) هستند. آنها در محور سر آلت و یا کیسه بیضه ظاهر می شوند. اغلب اوقات آنها بر روی کیسه بیضه مردان سالمند ظاهرمیگردند، هر چند که ممکن است به شکل انفرادی در مردان جوان نیز ظاهر شوند. این نقاط عفونی نیستند و نیاز به هیچ درمانی ندارند. این عارضه معمولا با بزرگ شدن احتمال خونریزی دارند. آنها را یک متخصص پوست و یا پزشک عمومی میتواند از بین ببرد اما احتمال عود وجود دارد. اگر انجیوکروتوما شامل منطقه جلیقه شنا یک کودک باشد، ممکن است آنها دچار بیماری اندرسون فابری (anderson-fabry disease) شده باشند، که در نتیجه کمبود آنزیم و نیاز به ارزیابی پزشکی است.

ندول کوچک به اندازه نخود : بر روی کیسه بیضه ها ظاهر میشود و گاهی اوقات شامل مواد پنیری مانند هستند. ندول ها بزرگتر از پاپول ها مي باشند و به قسمتهاي عمقي تر پوست كه حاوي ساختمان هاي محافظت كننده پوست هستند، نفوذ كرده و باعث ايجاد جوشگاه (اسکار) مي گردند. یک احتمال این عارضه کیست است. کیست کیسه بیضه ممکن است منفرد یا متعدد باشد. آنها عفونی نیستند و نیاز به درمان ندارند، هر چند برخی از مردان ترجیح میدهند تا آنها را بوسیله جراحی بردارند.

لکه های قرمز با حاشیه مشخص : ممکن است پسوریازیس باشد. این لکه ها ممکن است پوسته پوسته و یا صاف باشند و در اثر اصطکاک ناشی از استمناء و یا مقاربت جنسی برجسته تر شوند. پاسخ درمان با کرم استروئیدی به طور معمول در پسوریازیس آلت تناسلی به نسبه خوب است. پسوریازیس بیماری عفونی نیست و يك بيماري مرتبط با سيستم ايمني بدن میباشد. در طول بیماری ، چرخه حيات سلول‌هاي پوست بر اثر اشكالات سيستم ايمني، سرعت يافته، در نتيجه چندين لايه سلول مرده در سطح پوست تجمع پيدا مي‌كنند كه همان پوسته‌هاي پسوريازيس را تشكيل مي‌دهند.

برجستگی های بسیار کوچک صورتی براق: این عارضه بر روی سر آلت میتواند لیکن پلان (lichen planus) باشند. گاهی اوقات پاپولها داری پوسته نازک و گاهی صاف هستند. آنها اغلب به شکل حلقوی و یا خطی ظاهر می شوند و ممکن است خارش دار باشند. ضایعات مشابه ممکن است در مناطق دیگر بدن به خصوص مچ و ساق پا ظاهر شوند. لیکن پلان ها عفونی و خطرناک نیستند و به درمان های پزشکی جواب میدهند. در بیشتر موارد در طول یک سال خود به خود بر ظرف میشوند. این بيماري مرتبط با سيستم ايمني بدن است. این بدان معنی است که گلبول های سفید خون که معمولا در برابر عوامل بیگانه وارد عمل میشوند، در طي اين بيماري بر علیه بخش های طبیعی پوست، مخاط، مو و یا ناخن خود فرد فعال میشوند. البته گاهی اوقات این روند بر اثر ورود یک عامل خارجی مثل دارو یا یک عامل میکربی آغاز می شود.

برجستگی صورتی مایل به قهوه ای یا به رنگ پوست : با سطح مرطوب ممکن است زگیل تناسلی باشد که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. زگیل تناسلی ممکن است به شکل سطحی صاف یا سطحی گل کلم مانند داشته باشد. آنها ممکن است بر روی اندام تناسلی مرد، ران، ناحیه شرمگاه (منطقه بالای پایه آلت تناسلی) و یا قسمت تحتانی شکم ظاهر شوند. زگیل ناحیه تناسلی شایع ترین بیماری آمیزشی است. آنها نیاز به درمان دارند و در صورت سرایت به زنان میتواند پتانسیل سرطانی در زنان را بوجود آورد.

زخم منفرد، گرد و بدون درد آلت تناسلی و یا کیسه بیضه: ممکن است بیانگر سفلیس اولیه باشد. دوره کمون سیفلیس به طور متوسط سه هفته است. ده روز تا سه ماه پس از ورود باکتری به بدن، زخم کوچک نرم، گرد و بدون دردی ایجاد می‌شود.به این زخم جلدی شانکر می گویند . زخم سفلیس اولیه به طور معمول خود به خود در طول چند هفته بر طرف میشود. با این حال، این بیماری همچنان ادامه دارد و وارد جریان خون شده و ممکن است به یک شریک مقاربتی منتقل شود. سفلیس یک بیماری منتقله از راه جنسی است و اگر درمان نشود ممکن است عوارض جدی ایجاد کند.

زخم نامنظم بدون بهبود ناحیه تناسلی : ممکن است سرطان آلت تناسلی باشد. سرطان آلت تناسلی اغلب بر روی پوست ختنه گاه و یا سر آلت ظاهر میشود. کارسینوم سلول سنگفرشی (Squamous cell carcinoma) شایع ترین نوع سرطان آلت تناسلی است، اغلب در مردان ختنه نشده دیده میشود. سرطان یک بیماری عفونی نیست، اما نیاز به درمان پزشکی دارد. تشخیص و درمان به موقع نتیجه بهتری دارد.

مجموعه ای از تاول های کوچک با زخم های دردناک : ممکن است هرپس سیمپلکس (تبخال تناسلی herpes simplex) باشد. مرحله اولیه اغلب با درد شدید و تب همراه است، در حالی که عود آن ممکن است خفیف ترباشد. هرپس شایع ترین علت زخم تناسلی است. این عارضه بسیار عفونی است و معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

برجستگی کوچک گنبدی شکل با گودی مرکزی بر روی آلت ، کیسه بیضه، بین رانها یا ناحیه شرمگاهی: ممکن است مولاسکوم (molloscum contagiosum) باشد . این یک بیماری ویروسی معمولا کم خطر و در کودکان شایع است. در افراد بزرگسال، معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود. این عفونت ممکن است بیشتر از یک سال در پوست بماند و یا خودبخود بهبود یابد. با این حال بسیاری از مردان درمان های پزشکی را برای کاهش خطر انتقال و به دلایل زیبایی ترجیح میدهند. مولاسکوم به صورت ضایعاتی سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل و مروارید مانند بروز میکند. گاهی ممکن است مولوسکوم قرمز یا ملتهب شود که دال بر بهبود خودبخودی است. مولوسکوم در اشخاصی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ممکن است وسعت بیشتری داشته باشد.

بثورات قرمز رنگ خارش دار با تورم سر آلت : ممکن است بالینیت (balanitis) باشد. اصطلاح “بالینیت” به به التهاب سر آلت اشاره میشود. عدم ختنه و بهداشت پایین، از عوامل خطر ابتلا به این بیماری هستند، اما بالینیت ممکن است علل عفونی و یا غیر عفونی دیگری نیز داشته باشد. اگر پوست حساس زیر پوست ختنه گاه به صورت منظم شسته نشود و عرق ، مواد زائد طبیعی، پوست مرده و باکتری در زیر پوست ختنه گاه جمع شوند و یا اگر شخص با یک ناقل بیماری مقاربتی آمیزش داشته باشد میتواند دچار بالینیت گردد.

لیست بالا جامع نیست. و من سعی کردم تا حد امکان خلاصه اش بکنم. خود تشخیصی و خود درمانی در مورد بثورات پوستی یک ایده خوب نیست . گاهی اوقات تنها می توان با استفاده از تست آزمایشگاهی عامل بیماری را تشخیص داد .

کامیاب و سالم بمانید – دکتر ع. ح. سردار

منبع : دکتر ع. ح. سردار http://serdar.edublogs.org

مطالب مرتبط دیگر:

درد در آلت تناسلی آقایان

انواع روش درمانی مولاسکوم – ضایعات سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل پوستی

مداوا و علائم اگزمای آتوپیک (درماتیت اتوپیک) پوستی در سنین مختلف

لیکن سیمپلکس (نورودرماتیت) در گردن ، سر، شانه، مچ دست و پا و اندام تناسلی

التهاب اگزمایی (درماتیت) ناحیه تناسلی و سایر نقاط پوستی

راه های بهبود در کلوئید پوستی – گوشت اضافی

روشهای انتقال و درمان زگیل تناسلی – ویروس پاپیلومای انسانی

سندرم کاندوم پاره شده Syndrome Torn Condom

سیفلیس چگونه درمان میشود ؟

مولاسکوم : بیماری مقاربتی یا عدم مراعات بهداشت

تریکومایکوزیس – عفونت شفت مو در زیر بغل و ناحیه تناسلی

واريکوسل (واريسی شدن عروق بيضه) ، روشهای جراحی

انواع اختلال عملکرد مقاربتی در مردان و طرق معالجه

اپيديديميت زنگ خطری برای آقایان

ناهنجاریهای پوستی آلت مردان : پلاک

بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول

عارضه های پوستی آلت مردان : زخم

بیماریهای قارچی پوست : فاکتورهای بروز عفونت ، تشخيص ، معالجه و پیشگیری

بیماریهای مقاربتی تنها سوزاک و سیفلیس و ایدز نیست

تریکوموناسیس ، عفونتی مقاربتی

سوزاک چیست و چگونه معالجه میشود؟

بثورات و زخم بر روی آلت آقایان و تغییرات رنگی آن86 Responses to “بثورات و زخم بر روی آلت آقایان و تغییرات رنگی آن”

 1.   ميلاد Says:

  با سلام پسری 26 ساله و مجرد هستم تا به حال رابطه جنسی نداشتم حدود ده سال میشه که روی سرآلتم لکه های قهوه ای وجود داره و علامت خاصی مثل خارش یا سوزش یاسرایت به جاهای دیگه بدنم رو نداشتم. البته روی قسمت لبه آلتم و زیر اون دانه های خیلی ریز وجود داره که اونم نه خارش داره نه سوزش . نمی دونم زیگل هست یا نه. شما رو به خدا منو راهنمایی کنید. خجالت میکشم برم دکتر…

  Reply

 2.   فرشاد Says:

  باسلام
  متاهل و31ساله هستم-پس ازازدواج روی آلتم دچارزخم ولکهای سفید میشوم پس ازمراجعه به دکترواسم پمادفلوسینولون تجویزکرد-امابهبود نیافتم-لطفا راهنماییم کنید
  مرسی

  Reply

 3.   مجید Says:

  سلام آقای دکتر
  22 سالمه .

  چند روزی میشه ( تقریبا 1 هفته ) که یک رگ بسیـــار متراکم و سفت روی آلتم ظاهر شده که قبلاً من همچین چیزی ندیده بودم و خیلی قابل توجه الآن .
  یکم هم درد داره وقتی فشارش میدم .
  از ابتدای آلت تا ابتدای کلاهک ( حتنه گاه ) ادامه داره و کشیده شده .
  خیلی سفته .
  خیلی نگرانم کرده
  مشکل من چیه ؟ آیا موضعیه یا جدیه ؟ درمان طبیعی داره ؟
  لطفاً جواب بدین . خیلی ذهنم و مشغول کرده
  ممنون میشم جواب بدین

  Reply

 4.   سعید Says:

  با سلام
  من سر التم بعضی مواقع قرمز میشود و بعد از چند روز مانند پوست مرده جدا میشود
  لطفا کمک کنید

  Reply

 5.   علی Says:

  سلام
  من 23 سال دارم و از حدود 6 ,7 سال پیش متوجه یکی دوتا زائده جوش مانند ریز در زیر و در ناحیه سر آلتم شدم که به صورت یک جوش سر سیاه بودن. با دقت بیشتر که برسی کردم دیدم که در ادامه اون سر سیاه و زیر پوست یک برآمدگی به طول حدودا 2 میلیمتر و قطر سوزن وجود داره که وقتی اون سر سیاه رو با پنس بیرون کشیدم یک رشته چربی مانند سفت به طول همون 2 میلیمتر و به قطر تقریبا سوزن خیاطی نازک بیرون اومد(مثل چربی خشک شده در زیر پوست). اما بعد از یکی دو هفته دوباره این زائده با همون سر سیاه در همون جای قبلی پدیدار شد. در حال حاضر هم بعد از این 6, 7 سال این زائده ها در 4 جای دیگه هم در همون نزدیکی زیر و سر آلت به وجود اومدن و ثابت هستند. هیچ درد یا ترشحی هم ندارن.
  اینا چی هستن و آیا مشکلی به وجود میارن یا نه؟

  Reply

  •   ali Says:

   سلام
   من 23 سال دارم و از حدود 6 ,7 سال پیش متوجه یکی دوتا زائده جوش مانند ریز در زیر و در ناحیه سر آلتم شدم که به صورت یک جوش سر سیاه بودن. با دقت بیشتر که برسی کردم دیدم که در ادامه اون سر سیاه و زیر پوست یک برآمدگی به طول حدودا 2 میلیمتر و قطر سوزن وجود داره که وقتی اون سر سیاه رو با پنس بیرون کشیدم یک رشته چربی مانند سفت به طول همون 2 میلیمتر و به قطر تقریبا سوزن خیاطی نازک بیرون اومد(مثل چربی خشک شده در زیر پوست). اما بعد از یکی دو هفته دوباره این زائده با همون سر سیاه در همون جای قبلی پدیدار شد. در حال حاضر هم بعد از این 6, 7 سال این زائده ها در 4 جای دیگه هم در همون نزدیکی زیر و سر آلت به وجود اومدن و ثابت هستند. هیچ درد یا ترشحی هم ندارن.
   اینا چی هستن و آیا مشکلی به وجود میارن یا نه؟
   سلام دکتر منم همین مشکلو دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید

   Reply

 6.   mohammad Says:

  سلام خسته نباشین.یه سوال داشتم به خدا خیلی نگرانم تورو خدا راهنماییم کنید.آلت جنسی من خیلی چروکیدگی داره.چه کار کنم تا صاف شه تورو خدا راهنماییم کنید.تورو خدا.اگه امکانش هست به ایمیلم جواب بدین.تورو خدا زود.مرسی

  Reply

 7.   amir Says:

  سلام قای دکتر مجرد هستم 20 سال سن دارم رابطه جنسی کامل نداشتم
  حدود یک ماه هست که لکه قهوه ای مایل قرمز در سر آلت تناسلی ودر هنگام نغوظ براق میشود اما نه احساس درد میکنم نه سوزش نه خارش

  و نه خون ریزی ونه پوسته پوسته می شه اندازه نصف بند انگشت درضمن استمناء هم انجام میدم امکان داره از اون باشه ؟ چون یک جوری احساس نازکی پوست مینک تو اون قسمت
  بجای از بدنم هم سرایت نکرده

  Reply

 8.   ali Says:

  با سلام
  من 28 سالمه متاهل هستم و حدود 3 ماه قبل ازدواج موقت داشته ام و دراین مدت 2 بار نزدیکی بدون کاندوم نیز داشته ام و الان حدود 2 ماه است که کنار سمت راست پوست آلتم خشکی میزنه و بعدش ترک میبره و زخم میشه و به تازگی روی کلاهک آلتم نیز خشکی زده و 2 تا مانند جوش نیز ظاهر شده، من به دکترهای زیادی در شهرستان اراک مراجعه کردم (ارولوژ دکتر باغی نیا- عفونی دکتر زرین فر و بابائی- پوست دکترعلیرضا فرهادپور) و آزمایشهای زیادی انجام دادم و گفتن چیزی نیست حساسیت پوستیه اگه میشه بگین برای رفع اضطرابم به چه دکتری در شهرستان اراک مراجعه کنم که مطمعن بشم چیزی نیست(اگه میشه آدرس و شماره مطب خودتونو بهم بدید

  Reply

 9.   امیر Says:

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید
  من پسری 27 ساله و مجرد هستم بیضه سمت چپ بالای آن یک برجستگی هستوقتی دست می خوره حوری دل آدم می ریزهو به سمت پشت بیضه و یکم فشار به آن وارد می کم درد می گیره و من 2 سال پیش جراحی واریکوسل دو طرفه انجام دادم
  اگر راهنمایی ام کنید ممنونتون می شم
  باتشکر فراوان

  Reply

 10.   واحد Says:

  سلام من چندماه پیش دچار زخم روی آله تناسلی ام شدم که هروقت خانه داری میکنم زخم آن تازه میشود وسوزش شدید داردوپوست اش نازک شده واین زخم درقسمت پایسن گردنک آله تناسلی ام است وراه حل آن چیست ؟ ازکدام ملم ها استفاده کنم تا خوب شود

  Reply

 11.   سعید Says:

  سلام.آقای دکتر لطفا جواب بدید من چند روزه فرستادم ولی جوابی ندادین .

  Reply

 12.   رامین Says:

  با سلام
  من تماس جنسی داشته ام بعد از آ ن جوشهای ریز سفید روی پوست آلت تناسلیم پدیدار شد دلیل چه میتواند باشد
  لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  Reply

 13.   سعید Says:

  سلام جناب دکتر
  فردی متاهل هستم الت تناسلی من در هنگام نعوظ انقدر سفت میشود که کاملا به سمت بالا قرار میگیرد و قابلیت حرکتی بسیار کمی در این حالت پیدا میکند بطوریکه بسیار سخت و اندک به سمت پایین قرار میگیرد و در هنگام برقراری رابطه جنسی با مشکل زیادی روبرو میشوم حتی در حالت نعوظ به طور مستقیم نیز نمیماند و باید با دست و با فشار زیاد آنرا به حالت مستقیم نگه دارم
  ممنون میشم اگر من را راهنمایی کنید
  با سپاس

  Reply

 14.   حامد Says:

  سلام اقای دکتر یه چند وقتی میشه که روی التم بعد از ختنه گاه زیر پوستش یه غده ماندد احساس میکنم در صورتی که روی الت هیچ زخمی نیست ممنون میشم راهنمایم کنید

  Reply

 15.   omid Says:

  با سلام خدمت دکتر .حدودا یک ماهی میشه که من درگیر این بیماری شدم برای اولین بار بعد از نزدیکی احساس له شدگی(صورتی رنگ) روی التم بود که بعد از مدتی یک لایه پوست مرده روی ان درست شد دیگه بعد از هر بار که به دلیلی پوست میافته زیر ان پوست حالت براق و نازک داره زمانی که از هیدورکورتیزون استفاده میکنم کاملا فروکش میکنه ولی بعضی مواقع هم قرمز و متورم و همراه درد میشه در صورت نیاز میتونم عکس بفرستم

  Reply

 16.   milad Says:

  سلام آقای دکتر
  من چند وقتی است که یک قسمت قرمز رنگ روی آلت (قسمت رویش مو)به وجود آمده و روی آن سفید میشود و وقتی با آب میشویم سفیدی بر طرف می شود لطفا راهنماییم کنید
  ممنون

  Reply

 17.   Anonymous Says:

  09374705284دکتر کورش باقری جوابگو تمام سول هیتان

  Reply

 18.   navid Says:

  سلام آقای دکتر 25 سالمه سر آلتم چروکیده شده باید چه کار کنم؟ خیلی خیلی ممنوم.

  Reply

 19.   aaa Says:

  سلام چند سال است که ندول های چند میلیمتری روی حشفه ظاهر شده است .اولش یکی دو تا بود بعد زیاد شد گاهی خرش هم دارد. یکبار هم دکتر رفتم پماد فلوسینوئولون داد بهتر شد یعنی داشت خوب می شد .اما من مدتی درمان را رها کردم .بعد ندولها زیاد شدند با مصرف مجدد دارو تاثیر خاصی ندیدم . ایا باید دارو را خیلی طولانی مصرف کنم .این چه بیمارییه؟
  ممنون راهنمایی کنید

  Reply

 20.   ali Says:

  با سلام
  يكي دو روزي ميشه كه سوزش در سر الت دارم و كه هيچ علامتي هم نداره و از امروز داخل مجرا يه چيزي شبيه جوش پديد اومده كه حالا از داخل احساس سوزش مي كنم ميشه به ايميلم جواب بديد ممنون

  Reply

 21.   وحید Says:

  با سلام و خسته نباشید
  من یه مشکل دارم که خیلی وقته اتفاق افتاده و روم نشد برم دکتر یا به کسی بگم چون واقعا خجالت میکشم دوما شهر ما کوچیکه نمیشه مراجعه کرد
  چند تا جوش خیلی کوچک زیر سر آلت تناسلی که میبینم که نه میخاره نه درد نه سوزش هیچی من فکر میکنم خار است ولی باز هم شک دارم
  این جوش میشه گفت سفید رنگ است سفید که نیست دقیقا زیر پوشت است اگر پوست رو بکشم نگاه کنم فکر میکنم زیر آبه خودشم 4 یا 5 تا جوش کنار هم است خودشم ریز اندازه هر جوش میشه گفت یهک میلیمتر است
  حالا من نمیدونم چیه شما میتونید تشخیص بدید یا خیر؟؟
  اینم عکسه لطفا کمکم کنید به ایمیلم جواب بدید ممنون میشم
  باید برم دکتر یا خیر ضرویه یا خیر ؟؟؟
  http://upload7.ir/images/25178534490214458940.jpg

  http://upload7.ir/images/15339636102244560304.jpg

  http://upload7.ir/images/02706954374507630391.jpg

  Reply

 22.   a Says:

  سلام آقای دکتر
  روی آلت من قسمت ختنه چندیدن ماهی است که دانه هایی شبیه جوش ولی سفید رنگ(رنگ پوست انسان) زده است
  راهی برای درمان است؟
  بیماری خاصی است؟
  سرطان نیست؟
  خواهش می کنم جواب منو بدین خیلی نگرانم

  Reply

 23.   مهدی Says:

  با عرض سلام و خسته نیاشید.اقای دکتر چند هفتهذای است که روی کلاهک الت من یه لکه ی بنفش بدون برامدگی درد به وجود امده که اگر چیزی را روی ان بکشیم کمی سوزش خواهد داشت .دوسه روز است که وسط این ناحیه قرمز رنگ شده و اطراف ان بنفش است.پوست این ناحیه حالت چروکیده دارد وانگار خشک است و بی طراوت است لطفا راهنمایی کنید.جواب را به ایمیلم بفرستید خواهشا

  Reply

 24.   ابوالفضل Says:

  با سلام من 10سالی متاهل هستم ولی به تازگی پس از نزدیکی سوزش شددی در هنگام انزال احساس کردو و پس از آن هنگام ادرار نیز دچار سوزش شده ام پس از چند روز سوزش کاهش یافت ولی از بین نرفت. برای بار دوم پس از نزدیکی همان سوزش دوباره احساس شد. الان پس از چند روز زخمی کوچک زیر بدنه آلت مشاهده کردم . لطفا راهنمایی فرمائید

  Reply

 25.   syamak Says:

  با سلام آقای دکتر
  خوبین عزیز.
  من.سی ساله هستم و دارم ازدواج میکنم
  مشکلی که دارم اینه که بر روی آلت خودم قسمت تحتانی و نزدیکای رویش مو چندتا دونه های قهوه ای رنگ است.که فکرکنم چندسالی است وجود داره.وفکرمیکنم بیشترهم بشه
  ولی احساس درد خارش ندارم
  و دونه ها هم برامده هستند.
  میخواستم بدونم که اول پیش چه دکتری باید بروم؟
  دوم. اینکه این دونه ها چیه؟آیا پیشرفت خواهد کرد.ومشکلی برای مقاربت پیش میاره
  و باعث انتقال وجود داره
  و آیا داروی برای برطرف کردن انها وجود داره
  یا باید جراحی شود یا لیزر
  خرسندم مشوم که جوابم بدهید
  برایتون یه دنیا آرزوی شادی دارم
  باتشکر

  Reply

 26.   محمد Says:

  سلام آقای دکتر
  محمد هستم از شیراز-29ساله-مجرد- مدتی است که روی کلاهک آلت من لکه های سفید و کمی برجسته بوجود اومده ابتدا کم بود ولی بیشتر شده و محل ختنه گاه هم شامل شده..البته دیگه بیشتر نشده و گاهی اوقات خارشهای شدیدی داره گاهی هم عادی هست…خواهش میکنم کمکم کنید
  در ضمن رابطه جنسی هم نداشتم.
  ..
  مرسی.

  Reply

 27.   محمود Says:

  سلام دکتر،

  پسری 24 ساله و مجرد هستم. قسمت هایی از پوست آلت تناسلیم خشک هست و پوستش بسیار نازک هست. هر چند وقت زخم های باریکی تو اون ناحیه ایجاد میشه که با درد شدید هم همراه هست. این مشکل رو الان چند ساله دارم.
  جدیدا هم بر روی کلاهک آلت تناسلیم یه لکه سفید رنگی به وجود اومده و پوست کلاهک تو اون ناحیه نازک تر شده.
  تو جاهایی خوندم که این علائم مربوط به اگزما هست.
  نظر شما چیه ؟ اگزما هست یا چیز دیگه ایه ؟
  کلا باید چه کار کنم؟

  پیشاپیش خیلی ممنون بابت راهنماییتون.

  Reply

 28.   nima amini Says:

  سلام اقای دکتر صبحتون بخیر
  اقای دکتر یه سوالی لز خدمتتون داشتم
  من 25 سلامه و یه ادمه خجالتی هستم یک بند پایینتر از کلاهک هالتم یک پوست نازک صورتی شکل که کمتر از یک بند انگشت هست به وجود امده و وقتی الت تناسلی بزرگ میشه ابه های اون ناحیه حالت پوست پوست شدن دارن لازم به ذکر است که نه دردی دارد و نه خارشی

  Reply

 29.   aa Says:

  سلام
  پسرى ١٨ ساله هستم كه مدتى هست كه اطراف كيسه بيضه ام برامدگى هاي درد ناك به وجود مياد كه در بعضي مواقع به زخم هاي درناك و بدبويي تبديل ميشه كه خارش هم داره
  خيلي نگرانم راهنماييم كنيد چه بيماري دارم و آيا خطرناكه؟

  Reply

 30.   حامد Says:

  سلام آقای ذکنر
  من مدتی بود لبه ی کلاهک آلت م تغریبا میشه گفت خراسیده مانند بود و در زیر لبه اش همینطور کم کم شدید تر شد طوری ک احساس میکنم بریده شده سوز وذردش زمانیه که راست بشه اون موقه میشه گفت در حد نم مانند خون میاد ..از اینکه این بریدگی کم کم بیشتر میشه ناراحتم کره ..توی شهر ما ذکتری هم نیست نشون بدم..خواهش میکنم راهنماییم کنین..دارویی چیزی ..و سوال بعدی اینه ک این بیماری ها به بچه دار نشدن هم مربوط میشن

  ممنون دکتر چشم انتظار جوابتونم

  Reply

 31.   امیر رضا Says:

  سلام.من یه نوجوان ۱۷ ساله هستم.حدود 5 ماه بو که روی آلت تناصلی ام یک چیزی بر آمده شده بود/یک هفته بو که روی این بر آمدگی یک جوش در آمد که آن را ترکاندم/ولی جای آن مانده و همچنان آن بر آمدگی را دارم/البته قبل از ترکاندن جوش هیچگونه دردی نداشتم ولی بعد از ترکاندن جوش هنگام فشار دادن درد میگیرد/تو یه سایت خوندم که میگفت باید بهداشت رو خیلی بیشتر رعایت کنی چون پوست حساس شده/ البته بگویم که در وسط این زخم مانند یک فرورفتگی وجود دارد/میخواستم راهنمایی کنید/(فقط به ایمیلم بفرستید و مرا از استرس دربیاورید)

  باتشکر

  Reply

 32.   mahdi Says:

  سلام آقای دکتر

  اینجانب مهدی ، مجرد هستم و تا به حال رابطه جنسی نداشته ام . اما تقریبا 6 ماهی هست که اطراف آلت تناسلیم لکه های قرمز رنگ صاف و غیر برجسته وجود دارد گه در مواقع نعوظ باعث خونریزی می شود . از کرم های مرطوب کننده مثل وازلین استفاده کردم ولی تاثیری نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  Reply

 33.   علی Says:

  سلامی دوباره. من 18 سالمه و آلت تناسلیم به طرف چپ انحنا داره. میخواستم بدونم راه حلی برای صاف کردنش هست؟ در ضمن من زود ارضا میشم. چه طوری میشه مدت زمانش رو بیشتر کنم که دیر ارضا بشم؟
  ممنون اگه جواب بدین

  Reply

  •   gholam Says:

   ﺳﻼﻡ ﺍﻗﺎﯼ ﺩﮐﺘﺮ ﯾﻪ ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﺸﻪ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ
   ﺍﻟﺘﻢ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺧﺘﻨﻪ ﮔﺎﻩ ﺯﯾﺮ ﭘﻮﺳﺘﺶ ﯾﻪ ﻏﺪﻩ
   ﻣﺎﻧﺪﺩ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﺍﻟﺖ
   ﻫﯿﭻ ﺯﺧﻤﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﯿﺸﻢ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﻢ
   ﮐﻨﯿﺪ

   Reply

 34.   علی Says:

  سلام آقای دکتر. من از بچگی پایین کلاهت آلت تناسلیم ضایعات کوچکی مثل دون سیاه که روی صورت دیده میشه وجود داره. اصلا درد نداره و فقط برآمدگی در حد یک جوش هست. بعضی موقع ها که فشارش میدم یه ماده سفید مثل پنیر خیلی جزیی میزنه بیرون. خواستم بدونم مشکل جدی هست که باید حتما پیگیری و درمان کنم یا چیزی نیست؟ در آینده مشکلی پیش نمیاره؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین. علی هستم 18 ساله

  Reply

 35.   mahdi Says:

  سلام اقای دکتر من استمناع کردم والتم ورم کرده وبزرگ شده چه کار باید بکنم به حالت اولش برگردد

  Reply

 36.   e.m Says:

  ببخشید آقای دکتر اینکه آلتم نعوظ نداره دوره ای هست یا واسه همیشه همینجور میمونه؟درمانش چیه؟ممنون میشم جواب بدید

  Reply

 37.   e.m Says:

  سلام آقای دکتر
  پسری 22ساله هستم حدود 6ماه پیش ضربه محکمی در کاراته به بیضه هام وارد شد که بعد از مدتی دچار درد در بیضه ها شدم و آلت تناسلی قابلیت نعوظشو از دست داد و حدود یک ماه پیش درد شدید و سوزش و قرمزی و تورم در نزدیک سر آلت ایجاد شد که با مراجعه به پزشک عمومی و خوردن آنتی بیوتیک و شستشو با آب گرم و بتادین قسمت متورم سوراخ شد و چندین جسم زرد رنگ سفت و بدبو به اندازه نخود از آن خارج شد میخواستم نظر شما رو بدونم و اینکه این جسم زرد چی بوده؟ب نظر شما بخاطر از دست دادن نعوظم باید رابطه جنسی بیشتری داشته باشم؟این موضوع باعث عقیم شدنم میشه؟من از نظر روانی بخاطر این موضوع دچار مشکل شدم؛ممنون از سایت خوب شما

  Reply

 38.   Anonymous Says:

  سلام آقای دکتر

  Reply

 39.   ahmadreza Says:

  سلام
  مدتیست رنگ پوست بیضه هام و الت تناسلیم بسیلر تیره شده است و رگ های آن متورم شده است و کمی به سمت چپ خمیدگی داردو رنگ الت تناسلیه من در مقایسه با رنگ پوستم خیلی
  تیره تر است
  درضمن 15 سال سن دارم و لاغر هستم
  ایا این مشکلات دلیل خواصی دارد و درمانی برای ان وجود دارد؟

  Reply

 40.   shahin Says:

  ترو خدا یکم زودتر جواب بدین بیضه مرده نشانه هاش چیه؟

  Reply

 41.   shahin Says:

  سلام دکتر چندروز پیش درد شدیدی از ناحیه راست بدنم حس کردم رفتم دکتر گفتن درد از بیضه راستمه دکتر داشت معاینه میکرد بیضمو فشار داد درد شدیدی داشت ولی بعد از اون دیگ درد نداشت بیضم ولی حالا که نگاه میکنم بیضه کاملا بی حس و افتاده ته کیسه بیضه ایا بیضم مرده لطفا جواب بدین خیلی نگرانم.من20سالمه باتشکر

  Reply

 42.   Dr. Says:

  فرهاد جان هر جراحی میتواند این کار را انجام بدهد . امروزه بیشتر ختنه توسط جراحها صورت میگیرد لذا بهتر که با جراح وارد در ختنه و یا جراح عمومی و یا حتی جراح زیبایی مشاوره کنید. موفق باشی دوستم

  Reply

 43.   farhad Says:

  سلام وخسته نباشیداقای دکترموقعی که ختنه ام کردندکمی ازپوسته ان که کامل برداشته نشده روالتم باقی مونده حالامیخواهم که ان رواگه بشه توسط جراحی بردارم ممنونتان میشم اگه راهنماییم کنیدکه به چه جراحی بایدمراجعه بکنم

  Reply

 44.   farhad Says:

  باسلام خسته نباشیداقای دکتر.ازموقعی که من روختنه کردندالبته به روش کاملاسنتی یه زاعده ازپوست روی التم مونده به طوری که شکل بدفرمی داره ومی خواهم ان رابردارم خواستم راهنمایی کنیدکه به چه دکتری بایدمراجعه کنم.خیلی ممنون میشم اگه کمی سریع به ایمیلم جواب بفرستید

  Reply

 45.   A.H.M Says:

  سلم آقای دکتر من پسری 17ساله هستم به دو تامشکل برخوردم ،اولیش اینه که کنار مجاری ادرارم یک زخم سفیدی به وجود آمده که وقتی آب گرم روی آن میریزم به اندازه حدودا 10ثانیه می سوزد وسوزش آن بر طرف میشودومشکل دوم این که روی بیضه هام یک قسمت کوچک قرمز رنگی به وجود آمده که وقتی آب گرم روی آن میگیرم میخوارد،آقای دکتر من موهای زائد را با داروی حمام میزنم ولباس زیرم تنگ است می خواستم بدانم که حساسیت است یا که قارچ پوستی وچگونه درمان کنم،متشکرم

  Reply

  •   Dr. Says:

   دوست خوبم چرا تا بحال با دکترتان مشاوره نکردید ؟ اینکار را حتما بکن چرا که علائمی که شما شرح دادید میتواند هم علائم حساسیت و هم قارچ باشد لذا تست لازم است . سعی کنید شورت گشاد تا حد ممکن مامان دوز از جنس پنبه بپوشید و مدتی داروی حمام استفاده نکنید. اگر علائم بعد از آن روئیت نشود میتواند آلرژیک باشد . موفق باشی دوست گلم

   Reply

 46.   vahid Says:

  سلام
  خسته نباشید
  قارچ که بصورت لکه های سفید روی آلت تناسلی و بیشتر قسمت بالای آن(محل رویش مو) ظاهر شده و خارش هم دارد؛ چطور میشه درمان کرد؟
  در ضمن هیچگونه رابطه جنسی تا به حال نداشته ام/آیا جای نگرانی بخاطر وجود بیماری خاصی هست یا نه؟
  با تشکر

  Reply

  •   Dr. Says:

   وحید گلم . از کجا میدانید قارچ است . اگر تا بحال آزمایش نرفتید هر چه زودتر اقدام کنید تا اگر قارچ باشد دکترتان کرم یا قرص قارچ تجویز کند . کامیاب باشی دوست خوبم

   Reply

 47.   ras Says:

  با سلاو و درود فراوا از سایت زیبا و راهنمایی های مفید جنابعالی امیدوارم در زندگی موفق و همچنان برا ی هموطنانمان مفید باشید

  Reply

 48.   ali Says:

  سلام دکتر من علی 32 سال دارم با عرض پوزش بعداز آخرین نزدیکیم دور التم در ناحیه بین خط ختنه و کلاهک یک ورم رگ مانند برام پیش امده الان4روزه که همین جوریه درد کمی داره چندی پیش (7 ماه هم این مشکل و داشتم که یکی دو روز بعد تموم شد رفت ممنون میشم که این مورد منو حل کنید با تشکر

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید.
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید , کامیاب باشید عزیز

   Reply

 49.   sajjad Says:

  سلام و درود و عرض خسته نباشید خدمت اقای دکتر
  یک ماهی میشه که اطراف بیضم بین بیضه و ران یه برامدگی به طول 2یا3 سانت انگار تاول زده رنگشم تقریبا رنگ پوستم هستش یه کم مشکی اکثر اوقاتم خارش میاره و مجبورم میکنه که بخارونم
  ازتون ممنون میشم راهنمایم کنین
  با تشکر

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید.
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید … کامیاب باشید عزیز

   Reply

 50.   farhad Says:

  سلام ده روزه که یک جوش سر مشکی کوچک در قسمت چپ بیضه چپم درامده و کل بیضه چپم به شدت میخواره نیمیزاره بخوابم. رفتم آزمایش کلی دادم هن.ز جوابش رو نگرفتم . عاملش و درمانش رو میخواستم بدونم؟؟

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید.
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 51.   جواد Says:

  سلام/جناب دکتر/سوالی داشتم از خدمت شما//29 سال سن دارم ومتاهل هستم/چند وقتی است که در زیره محل ختنه 3 عدد بریدگی نازک در ابعاده 4 میلی متر می باشد /و در هنگام مقا برت جنسی /احساس کشیدگی پوست که طبیعی میباشد احساس سوزش میکنم/و یا اگه مقاربت از طریق دهان باشد با سوزش روبرو میشم/وبعده این اتفاق همسرم با درد در ناحیه وازن می شود/به نظر شما مشکل خاصی است یا نه/و صلاح میدونید که جه کار کنم/و یا به چه دکتری مراجعه کنم/با تشکر از راهنمایی های شما

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 52.   MMM Says:

  سلام و درود . آیا تحریک جنسی میتونه علت کشیدگی و پارگی در پوست آلت بشه؟با عرض معذرت مدتی هست که من احساس میکنم که هنگام حالت نعوض پوست لایه بیرونی آلتم تحت فشارو کشیدگی قرار میگیره و بعد از انجام مقاربت در نواحی ختنه گاه بانازک شدن و گاهآزخم شدن پوست مواجه میشم که دردهم داره و به ندعی باعث دلزدگی من نسبت به آمیزش شده .اگه ممکنه راهنماییم کنید . نهایت تشکر رو دارم

  Reply

  •   Dr. Says:

   دوستم شرح این موضوع طولانی است . در حالت عادی موضوعی که شما میگین رخ نمیده . برای تشخیص بیماری قارچی یا بیماری سیستم ایمنی شما چنان انواع آلرژی بهتره با یه دکتر گفتگو خیلی خودمونی داشته باشید. موفق باشید

   Reply

 53.   رضا Says:

  سلام آقای دكتر تو رو خدا به سوالم جواب بدين.من پسري20ساله هستم كه مدت8ماهی هست كه يک ضايعه بدون درد نسبتا به اندازه يک عدس بر روی بيضه راستم ویا نه بر روی كيسه بلكه داخل كيسه ايجاد شده ميخواستم بدونم زنده ميمونم?واقعا خيلی ميترسم.تا به حال با هيچ فردی نزديكی نداشته ام

  Reply

  •   Dr. Says:

   رضا جوون بخدا که بدون آزمایش نمیشود تشخیص داد . . تو رو خدا با یک دکتر از نزدیک مشاوره کنید . زنده باشین

   Reply

 54.   علی Says:

  سلام من یک بر امدگی به اندازه تقریبا یک نخود در سمت چپ بر روی پوست بیضه ام ایجاد شده و تازگی هم کمی بزرگتر شده و درد هم میکند میخواستم بدونم که اصلا این چی هست و بخاطر چی ایجاد شده وایا خطری هم دارد یا نه …اگه منو راهنمایی کونید ممنون میشم

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوست بسیار محترم . با سپاس از بابت توجه شما . موضوعی که شما مطرح نمودید نیاز به آزمایش و مشاوره با پزشک دارد . اگر به قسمت جستجو وب بروید و سرچ کنید موارد زیادی را در مورد بیماریهای پوستی آلت تناسلی شرح داده ام . کامیاب و تندرست باشید

   Reply

 55.   farhad Says:

  با سلام بنده با این چروکهای جدید زیر آلتم فکر میکنم بیماری جلب دارم یا یه هم چین چیزی که قبلا شنیدم باید به چه دکتر متخصصی مراجعه کنم راه درمانش چیست؟ضمنا روم هم نمیشه با تشکر

  Reply

 56.   masoud Says:

  سلام آقا دکتر
  من پسر 21 ساله هستم و هر دو روز یک بار هم تقریبا خود ارضایی می کنم. در دو هفته پیش سر آلتم کمی پوست پوست شد و پوستش نازک شد. طوری که وقتی به جایی برخورد می کرد دردم می گرفت. در چند جهت مختلف هست این لکه ها که دورشان سفید شده و درونشان قرمز. و وقتی آب می خوره خیلی سوزش داره و در ادرار هم خیلی سوزش دارم. ضمناا کمی هم خارش روی آلتم احساس می کنم . متاسفنه امروز دیدم از محل همون زخم ها هم کمی به صورت قطره ای خون اومد. دیگه خیلی ترسیدم. قبلا یک بار هم این مورد پیش اومده بود که با کرم ویتامین آ حلش کردم. وای این دفعه شدید تر شده. ضمنا چون چاق هستم از مورد آلت پنهان هم زجر می کشم. و آلتم بیشنر وقت ها که خوابیده است درون لایه می رود. نمی دانم دلیل این زخم ها به آن مورد هم مربوط می شود یا نه .چون در شهر کوچیک هم زندگی می کنم نمی تونم به پزشک مراجعه کنم. خجالت می کشم. می خواستم ببینیم چی کار می شه کرد؟

  Reply

 57.   ashkan Says:

  سلام دکتر. لطف کنین بگین برای درمان پسوریازیس (نازک شدن پوست در اثر اصطکاک) از چه دارویی باید استفاده کرد؟ با تشکر

  Reply

 58.   Dr. Says:

  درود دوستم . لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید ممکن است نیاز به تکرار دروه داشته باشید . کامیاب باشید

  Reply

 59.   milad sh Says:

  سلام آقای دکتر
  من 1 ساله پیش آلتم زخم شد طوری ک اولش پوسته های سفدی میداد تا این ک زخم بدتر شد رفتم دکتر
  بهم پوماد های بتامتازون و تتراسایکلین داد
  تا پایان درمان خوب شد
  اما الان خیلی بدتر شده
  طوری ک انگار دور آلتم را با تیغ برش داده ای زریزن ولی زیاد
  خیلی اذییت میکنه
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  مرسی

  Reply

 60.   milad ru Says:

  من دچار تورم(ندول) بدون درد درسمت چپ کیسه بیضه و دچار 3 جوش در سمت راست شدم ایا خطری دارد؟

  Reply

 61.   milad ru Says:

  من دچار تورم بدون درد درسمت چپ کیسه بیضه و دچار 3 جوش در سمت راست شدم ایا خطری دارد؟

  Reply

 62.   arian Says:

  سلام
  خسته نباشید
  حدود 1 ما هست که دچار مشکلی در آلت تناسلی شدم آلت تناسلی دچار التهای پراکنده در قسمت زیرین شده که وقتی کوچک است مشکلی ندارم ولی به محض بزرگ شدن دچار سوزش میشود بطوری که حتی با آب هم که شستشو میدم سوزش وحشتناکی داره
  یه مدت آ د میزدم ولی خوب نشد
  در ضمن پوسته پوسته هم میشود
  به نظرتون برای خوب شدنش چکار کنم ؟
  منظور از التهاب انگار سایده شده و قرمز رنگه
  به حالت پراکنده هست
  یعنی 4 ناحیه که میشه با کمی دقت دید
  برای شستشو حمام که میرم اول میسوزه ولی بعد خارش میگیره اما اگه اعتنا نکنم خارش متوقف میشه ولی پوسته میشه
  با لباس پوشیدن هم مشکل دارم
  یه طوری باید بپوشم که با التهاب ها تماس نداشته باشه وگرنه یه مقدار میسوزه
  بیشتر سوزش موقع نزدیکیه
  طوری که بعد اون به هیچ عنوان نمیشه دست زد یا شستشو داد
  سوزشش خیلی زیلد میشه
  میشه کمک کنید ؟

  Reply

  •   Dr. Says:

   آرین عزیز علت عارضه میتواند قارچی و یا نوعی بیماری خودایمنی پوستی مثل اگزما و یا لیکن باشد. از تحریک آلت تا بهبود آن خود داری نمائید با دکترتان مشاوره نمائید تا اگر علت قارچی باشد پماد ضد قارچ استعمال نمائید . و در صورت اگزمایی بودن لازم است پمادهای ضد حساسیت و در مواردی کورتونی استفاده شود . موفق باشید.

   Reply

 63.   younes Says:

  آقای دکتر من در منطقه ای هستم که دست رسی به دکتر متخصص دشواره اونم در چنین مواردی این عارضه سابقه ای نداره و از موقعی که با بزرگ شدن الت یه کمی درد احساس کردم متوجه پیدا شدنش شدم و اینکه اگر قبل از اون موقع هم پیداش میشد باز هم متوجه میشدم این دوماهه که ظاهر شده و فکر میکردم که برطرف میشه تا اینکه وبلاگ شمارو دیدم و با توجه به توضیحاتی که در وبلاگتون دادین راستش نگران شدم و منم موضوع خومو مطرح کردم

  خصوصیات: کوچک عدسی شکل و صورتی و براق یا یه کمی قرمز و دردی نداره ولی وقتی الت بزرگ میشه همراه با یه کمی درد و خارش اونم خیلی کم و اینکه دردو خارشش خیلی ناچیزه چون احساس میشه میگم تا تشخیص بهتر بشه
  با تشکر از توجه شما

  Reply

  •   Dr. Says:

   یانگز عزیز علت عارضه میتواند قارچی و یا نوعی بیماری خودایمنی پوستی مثل اگزما و یا لیکن باشد. از تحریک آلت تا بهبود آن خود داری نمائید با دکترتان مشاوره نمائید تا اگر علت قارچی باشد پماد ضد قارچ استعمال نمائید . و در صورت اگزمایی بودن لازم است پمادهای ضد حساسیت و در مواردی کورتونی استفاده شود . موفق باشید.

   Reply

 64.   younes Says:

  سلام آقای دکتر مردی 28 ساله هستم که چند وقت پیش متوجه یه لکه روی الت تناسلیم شدم که منو نگران کرده این لکه کنار لبه سر الت قرار داره کمی هم برجسته است کوچک و عدسی شکل هم هست رنگ طبیعی پوست رو داره نه زخمی روش هست و نه چیزی که بشه گفت فقط وقتی که الت بزرگ میشه در اون ناحیه که این ضایعه قرار داره کمی درد میگیره الان یک ماهی هست که نرفته و منو نگران کرده ممنون میشم که تشخیص خودتون رو بگید
  با تشکر

  Reply

  •   Dr Says:

   درود دوستم . لطفا از سابقه این عارضه بیشتر شرح دهید

   Reply

   •   younes Says:

    سلام
    آقای دکتر سابقه ای نداره این یک یا دو ماهه که اونجا ظاهر شده و منم فکر میکردم که چیز مهمی نیست و خوب میشه اما همونجویه که بوده تغییر نکرده

    Reply

 65.   masoud Says:

  سلام آقا دکتر
  من پسر 21 ساله هستم و هر دو روز یک بار هم تقریبا خود ارضایی می کنم. در دو هفته پیش سر آلتم کمی پوست پوست شد و پوستش نازک شد. طوری که وقتی به جایی برخورد می کرد دردم می گرفت. در چند جهت مختلف هست این لکه ها که دورشان سفید شده و درونشان قرمز. و وقتی آب می خوره خیلی سوزش داره و در ادرار هم خیلی سوزش دارم. ضمناا کمی هم خارش روی آلتم احساس می کنم . متاسفنه امروز دیدم از محل همون زخم ها هم کمی به صورت قطره ای خون اومد. دیگه خیلی ترسیدم. قبلا یک بار هم این مورد پیش اومده بود که با کرم ویتامین آ حلش کردم. وای این دفعه شدید تر شده. ضمنا چون چاق هستم از مورد آلت پنهان هم زجر می کشم. و آلتم بیشنر وقت ها که خوابیده است درون لایه می رود. نمی دانم دلیل این زخم ها به آن مورد هم مربوط می شود یا نه .چون در شهر کوچیک هم زندگی می کنم نمی تونم به پزشک مراجعه کنم. خجالت می کشم. می خواستم ببینیم چی کار می شه کرد؟

  Reply

 66.   Dr Says:

  درود دوستم . جوابتان را در پست ذیل گذاشتم
  http://serdar.edublogs.org/2012/10/12/%d8%a8%d9%87%d8%a8%d9%88%d8%af-%d8%b9%d9%84%d8%a7%d8%a6%d9%85-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%84%db%8c%da%a9%d9%86-%d9%be%d9%84%d8%a7%d9%86/

  Reply

 67.   Ahmad Says:

  سلام آقا دکتر مردی حدودا پنجاه ساله هستم . کمی در مورد بیماری پوستی خودم شرح میدم. من ضایعات التهابی ، خارش داردرپوستم دارم. ضایعات به شکل برجستگیهای پوستی به رنگ بنفش با سطح صاف و کوچک بودند . البته رنگ ضایعات اولش قرمز بودند اما با پیشرفت ضایعات بنفش رنگ میشوند. موقعی که حالت بهبودی رو میگیرند اغلب به قهوه ای پررنگ تبدیل میشوند . سطح ضایعات براق ، خشک همراه پوسته های چسبیده به ضایعه هستش . همنیطور درسطح ضایعات خطوطی سفید گاهی خاکستری دیده میشود. اندازه ضایعات معمولاً حدود نیم تا یک سانتیمتر میباشد . محل این ضایعات بیشتردرساق پا ، پشت دستها وناحیه تناسلی من است . خارش شدید هستش. در بیوپسی پوست آمده است که اپیدرم با کراتوزارتوکراتوتیک & آتروفی و هیپرگرانولوز & دژنرسانس لیکنوئید لایه بازال و ارتشاح متراکم و باند لایک سلولهای لنفومنونوکلئر در درم پاپیلر & ریزش پیگمان ملانین . منکه از این اصطلاحات پزشکی چیزی نفهمیدم . دکی جان لطفا کمکم کنید. چند تا عکس از این عارضه را برایتان در پیام خصوصی سایتتان ارسال خواهم کرد . خیلی دوستتان داریم

  Reply

Leave a Reply