روشهای انتقال و درمان زگیل تناسلی – ویروس پاپیلومای انسانی

با سلام خدمت شما آقای دکتر ع.ح. سردار، من به کل گیج شدم . از بچگی اونجور که یادم هست یک سری دونه دوره کلاهک آلت تناسلی من به یکباره پدید اومد و بعدها یک سری هم در ناحیه ختنه گاه اما خوب اونایی که در قسمت ختنه گاه بود زیاد بود ولی نه سوزش داشت نه خارش یکم هم شبیه گیاه قارچ اما خیلی کوچیک و لی بزرگتر از پرز های دور آلتم بود اما خوب گاهی لمسش که میکردم با عث تحریک بیشتر آلتم نیز میشد من اومدم یه کتاب رو خوندم دیدم راجع به زگیل آلت تناسلی نوشته خلاصه ترس برم داشت و رفتم دکتر پوست خوب من توی بدنم ارثی زیگیل های ریز داشتم حالا یا از گربه گرفته بودم یا از پدر و مادر نمی دونم چون حتی مادربزرگم هم داشت .دکتر که دید گفت بله زیگیل آلت تناسلی هست (البته بگما اصلا شبیه عکس هایی که شما گذاشتید نبود) . بعد ایشون اون ناحیه رو فیریز کرد و یه چند روزی گذشت و دیدم خوب اونا کم شد اما الان یه سری هست و اون ناحیه قرمز شده یکم گاهیم باعث سوزش اون قسمت شده .باز مراجعه کردم ایشون گفت باید فوق تخصص ببینه چون شک دارم که این الان زیگیل باشه . حالا نمی دونم چیه و یه چیز جالب که واقعا سر در نیا وردم اینه که هر کی یه چیزی میگه راجع به انتقال این زیگیل . دکتر خودم که میگه از طریق اورال س/ک/س به طرف انتقال پیدا نمیکنه با یکی یا دو بار کار و اصلا چون داخل واژن نبوده ایرادی نداره . توی سایت های مختلف هم گشتم یکی نوشته از حوله خیس هم انتقال پیدا میکنه یکی دیگه میگه فقط س/ک/س یکی دیگه میگه از طریق اورال س/ک/س هم انتقال پیدا میکنه اون یکی میگه حتی تماس هم ایجاد میکنه . خلاصه دیوونه شدم … ممنون میشم کمکم کنید.

دکتر ع.ح. سردار: اچ پی وی (ویروس پاپیلومای انسانی) از طریق مقاربت و غالبا هنگام رابطه واژنی و با مقعدی انتقال میابد . این ویروس همچنین ممکن است در طول س/ک/س دهانی انتقال یابد. ویروس فوق ، زمانی که شریک مقاربتی ناقل ، علائم و نشانه بیماری را نداشته باشد نیز میتواند انتقال یابد و شخص دوم نیز بدون علائم بیماری میتواند ناقل شود . همچنین امکان دریافت بیش از یک نوع از اچ پی وی به یک شخص وجود دارد . خیلی به ندرت ، یک زن باردار مبتلا به اچ پی وی می تواند ویروس را به نوزاد خود در هنگام زایمان انتقال دهد . این بیماری ارثی (ژنتیکی) نیست ولی کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند میتوانند قابلیت بیشتری برای آلودگی با ویروس فوق را داشته باشند .

هیچ روشی برای ریشه کن کردن کامل این ویروس وجود ندارد ، اما زگیل تناسلی قابل روئیت را می توان با روشهایی برداشت و در مجموع هیچ روش درمانی بهتر از روش دیگر نیست .

چند روش:
- کریوتراپی (Cryotherapy) : در این روش با استفاده از نیتروژن مایع زگیل را منجمد کرده و از بین میبرند .
- لیزر درمانی .
- الکترودسیکاسیون (Electrodesiccation) ، در این روش با استفاده از جریان الکتریکی زگیل را از بین میبرند .
- داروها ، داروهای متعددی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد :

Podophyllum resin (Pod-Ben-25, Podofin)
Podofilox (Condylox)
Trichloroacetic acid or bichloracetic acid
5-Fluorouracil (Efudex)
Interferon alpha-n3 (Alferon N)
Imiquimod (Aldara)

بانک اطلاعات پزشکی پاراسات مطلبی را در ارتباط با این بیماری ارائه داده است و مطالعه قسمتهایی از آنرا به شما پیشنهاد میدهم :

بیماری زگیل تناسلی، یک بیماری ویروسی است که از طریق مقاربتی انتقال میابد که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل برامدگیهای تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. زگیلها می توانند از چند هفته تا چند ماه بعد از تماس با فرد آلوده ایجاد شوند. عامل ایجاد کننده ویروسی به نام ویروس پاپیلومای انسانی است که در ایجاد برخی تومورهای بدخیم نیز نقش دارد . این ویروس مشابه با ویروس ایجاد کننده ی زگیل معمولی است ولی در مقایسه با آن از قدرت انتقال بیشتری برخوردار است . ضایعات بیشتر در نواحی مرطوب ایجاد می شوند.

راه انتقال بیماری جنسی زگیل آلت تناسلی :
از طریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی صورت می گیرد که حاوی ویروس است و می تواند از طریق ارتباط جنسی، تماس با ترشحات تناسلی و لباس آلوده و همچنین از طریق مادر به نوزاد در هنگام تولد منتقل شود.

علایم زگیل تناسلی:

برآمدگی های پوستی‌ توپری‌ به ابعاد حدود 2 تا چند میلیمترهستند که‌ ممکن است به صورت متعدد وحتی خوشه‌ای باشند.فاقد درد، سوزش و خارش بوده ومسری تر از زگیل معمولی سایر نواحی بدن هستند. اگرچه زگیلهای کوچک بدون درمان نیز پس از مدتی خود به خود از بین خواهند رفت اما از آنجا که این بیماری می تواند زمینه ساز بدخیمی باشد باید در پی درمان و پیگیری بود. احتمال عود بیماری نیززیاد است. زگیل تناسلی ممکن است درمردان منجر به انسداد ادراری ویا در زنان موجب ایجاد سرطان گردن رحم گردد.

روش پیشگیری از زگیل تناسلی:
- تا زمان بهبودی کامل ضایعات باید ازارتباط جنسی خودداری شود زیرا احتمال انتقال زیاد است.
- استفاده از کاندوم در سایرمواقع احتمال ابتلا را کاهش می دهد.
- همچنین از خراشیدن و دستکاری ضایعات باید پرهیز نمود چرا که موجب انتقال آلودگی شده ویا ممکن است عفونت ثانویه باکتریایی روی دهد.
- رعایت بهداشت و تمیز وخشک نگه داشتن محل ضایعات به بهبودی کمک می کند.
- همچون سایر بیماریهای مقاربتی بهترین راه پشگیری، ارتباط جنسی معقول ومطمئن است.

واکسن جدیدی را که (FDA) سازمان تائید غذا و داروی آمریکا در سال 2006 برای پیشگیری از چهار گونه از ویروسهای زگیل به نام گارداسیل (Gardasil) ساخته شد، مورد تائید قرار داد که می توان آنرادر سه نوبت به فاصله 6 ماه جهت پیشگیری تزریق نمود.

درمان از زگیل آلت تناسلی:
روش درمان توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود.بسته به نظر پزشک درمان استفاده از داروهای موضعی مثل پودوفیلین، استفاده از کرایوتراپی ونیتروژن مایع، تا استفاده از لیزر یا جراحی متفاوت است.

پیگیری توسط آزمون پاپ اسمیر خانمها باید به صورت جدی مد نظر قرار گیرد. ممکن است در این زمینه حتی به بررسیهای بیشترمانند نمونه گیری از بافت نیز نیاز باشد.درمان کامل ضایعات توصیه می شود.

با سپاس – دکتر ع.ح. سردار

منبع : دکتر ع. ح. سردار  http://serdar.edublogs.org

مطالب مرتبط دیگر:

درد در آلت تناسلی آقایان

انواع روش درمانی مولاسکوم – ضایعات سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل پوستی

مداوا و علائم اگزمای آتوپیک (درماتیت اتوپیک) پوستی در سنین مختلف

لیکن سیمپلکس (نورودرماتیت) در گردن ، سر، شانه، مچ دست و پا و اندام تناسلی

التهاب اگزمایی (درماتیت) ناحیه تناسلی و سایر نقاط پوستی

راه های بهبود در کلوئید پوستی – گوشت اضافی

روشهای انتقال و درمان زگیل تناسلی – ویروس پاپیلومای انسانی

سندرم کاندوم پاره شده Syndrome Torn Condom

سیفلیس چگونه درمان میشود ؟

مولاسکوم : بیماری مقاربتی یا عدم مراعات بهداشت

تریکومایکوزیس – عفونت شفت مو در زیر بغل و ناحیه تناسلی

واريکوسل (واريسی شدن عروق بيضه) ، روشهای جراحی

انواع اختلال عملکرد مقاربتی در مردان و طرق معالجه

اپيديديميت زنگ خطری برای آقایان

ناهنجاریهای پوستی آلت مردان : پلاک

بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول

عارضه های پوستی آلت مردان : زخم

بیماریهای قارچی پوست : فاکتورهای بروز عفونت ، تشخيص ، معالجه و پیشگیری

بیماریهای مقاربتی تنها سوزاک و سیفلیس و ایدز نیست

تریکوموناسیس ، عفونتی مقاربتی

سوزاک چیست و چگونه معالجه میشود؟

بثورات و زخم بر روی آلت آقایان و تغییرات رنگی آن45 Responses to “روشهای انتقال و درمان زگیل تناسلی – ویروس پاپیلومای انسانی”

 1.   sadaf Says:

  با سلام
  من دچار زیگیل تناسلی در ناحیه ی مقعد شدم..یک شنبه هفته گذشته دکتر زیگیل را سوزاند و بعد از آن ی محلول اسیدی داد که مل زیگیل بزنم بعد از دو بار استفاده خیییلییی درد دارم انقد که تب کردم و دسشویی
  رفتن خیلیی واسم سخته ..محلول دیگه استفاده نمیکنم ..فقط تترا استفاده میکنم…ترخدا بگید چی کار کنم ..نامزدم هم وقتی فهمید ترکم کرد چون زیگیل نداشت :(((
  اما دکتر میگه اونم داره اما ممکنه طول بکشه تا نشون بده..درسته؟؟

  Reply

 2.   sadaf Says:

  سلام
  من 28 سالمه که متاسفانهدر ناحیه ی مقعد دچار زیگیل شدم دکتر زی گیلو واسه من سوزوندن وبه من یه محلول اسیدی دادن و گفتن روی جای زیگیا بزن نمیدونم من بلد نبودم بعد از دو بار استفاده خییییلییی درد دارم به اندازه ای که بعضی وقتا نفسم قطع میشه اطفا راهنمایی کنید باید چی کار کنم..انقد میسوزه که اصلا دلم نمیخواد برم دسشویی :((((( نامزدم زیگیل نداشت واسه همین من ترک کرده من دارم دییوونه میشم باید چیکار کنم
  با تشکر

  Reply

 3.   sara Says:

  سلام.اقای دکتر من زنی 37 ساله هستم.ازدواج کردم.با کسی جز شوهرم رابطه نداشتم..دقیقا در پایین مقعدم یه عارضه ای دارم که مثل گوشت اضافه میمونه.حتم داشتم.اما بعداز یه مدت روی الت تناسلی شوهرم هم به اندازه ی چند میلیمتر زگیل مانند زده.الان که یه مدت گذشته از این دونه های ریز داخل مقعد و پاییت فرجم هم زده شده خیلی میترسم.داخل مقعدم باعث شده خیلی بخار.اما خونی نیومدهit.تا اینکه شوهدم این سایتوپیدا کردو به من اطلاع داد.ما بعضی وقتها از پشت هم نزدیکی داشتیم.حالا شما بگید ما باید چکار کنیم.د

  Reply

 4.   علی. Says:

  سلام آقای دکتر.من یه ضایعه کوچک مثل پوست خوشک بالای آلت تناسلیم پیدا شده یک میلیمتر هست ولی اصلاح کردم خون ازش اومد یک دونه هم در کنارش دراومد ولی نزدیک به 3سال هست که دارم فقط تازه دوتا شد در این چند سال فقط همین یه دونه بود

  Reply

 5.   ramses Says:

  salam.khaste nabashid.mikhastam bedooonam ke pomad efudix 5% baraye az beyn bordan ye zegile kooocike tanasoli khobe yana? va nahve va meghadare masrafam lotfan tozih bedid

  Reply

 6.   elahe Says:

  سلام من 22 سالمه …حدود 6 ماه پیش بعد از آخرین اپیلاسیون متوجه شدم در ناحیه مقعدی و بین مقعد و آلتن دچار رگیل شدم(ب تشخیص پزشک) گفتن با 5 جلسه فیریز رفع میشه اما این دانه ها ازداخل مقعدم خارج شدن و اطراف مقعدم را پر کردن اگر داخل مقعدی باشند راه درمانش چیست؟ …من رابطه ی جنسی نداشتم… استخر برای آفتاب زیاد رفته ام.امکان دارد از این طریق انتقال پیدا کنه؟

  Reply

 7.   Anonymous Says:

  سلام
  من دختری 22 ساله هستم مدتی‌ست ترشحات و‍اژينی‌م زیاد شده است وقتی به دکتر مراجعه کردم تشخیص زگیلِ تناسلی دادند، درحالیکه تا به حال رابطه‌ای نداشته‌ام میخواستم ببینم آیا امکان این هست که از استخر آلوده شده باشم؟ و اینکه بهترین نوعِ درمانِ دارویی باتوجه به اینکه قبلا سیگار می‌کشیدم چیست.
  باتشکر.

  Reply

 8.   arash Says:

  سلام چند وقتیه که یه چیز مثل خال سیاه ریز (لک نیست برجسته ست) نوک الت تناسلیم در اومده که انگار از زیر دو تان و انگار از زیر به هم وصلن خواستم بدونم زیگیل هستن یا نه وراه درمانشون چیه؟با تشکر

  Reply

 9.   kati Says:

  سلام
  خسته نباشید
  من زگیل مقعد دارم ولی دو جلسه فریز کردم ولی دکترم میگه قسمت های داخلی مقعدم هم درگیر شده من باید فقط الان لیزر کنم راه دیگه ای وجود نداره
  اگه درمان کنم بازم بر می گرده یا ریشه کن میشه؟
  با تشکر

  Reply

 10.   samira Says:

  سلام دختری هستم 22 ساله که با کسی رابطه دارم در حدود 2 ماه هست که در اطراف واژن جایی که دخول صورت میگیره دو تا برامدگی مثل گوشت اضافه ایجاد شده که احساس میکنم سمت معقدم هم داره ولی هیچ دردی نداره و اتفاقی متوجه شدم همچنین نزدیک پریودم ترشحاتم زیاد میشه و نزدیکی یکم درد داره میشه لطفا راهنماییم کنید که ای چیه و چیکار میتونم بکنم؟

  Reply

 11.   sara Says:

  سلام این بیماری از طریق استخر هم منتقل می شه من به ضایه پوستی روی آلت تناسلی ام دیدم خوب شد و اپرات کوچکی ازش باقیه.احساس میکنم که از استخر گرفته باشم ممنون میشم راهنمایم کنید.در ضمن پوست حساسی هم دارم و معمولا سالی چند با لب هام تبخال می زنه که البته الان خیلی کمتر شده ولی مستعدش هستم.

  Reply

 12.   amir Says:

  سلام اقای دکتر
  من مرد هستم 35سال سن دارم 3ماه پیش با شخصی غیر همسرم ارتباط جنسی معمولی داشتم بعد از یک ماه دورالت تنالی یعنی روی پوست یواره التم زگیلهای ریزی زده که اوایل فکر مکی کردم جوش باشه اما وقتی اوناروفشار می دادم تقریبا مثل چربی زیر پوست برداشته می شدند وخون زیادی هم می اومد اما هیچ درد و خارش یا سوزشی هم ندارم الان هم احساس می کنم دارن پیشرفت می کنن و بیشتر میشن لطفا منو راهنمایی کنید باید چکار کنم ؟باتشکر

  Reply

 13.   sasa Says:

  سلام دکتر من 29 سالمه 2ساله ازدواج کردم چند سال قبل از ازدواج زیر التم ذیگلهای ریزی رشد کرد ولی تا حالا به پزشک مراجعه نکردم. چند بار خودم ذیگیلها رو کندم وخون زیادی هم اومد ولی بعد یه مدت تعدادشون بیشتر شد وشدیدا نگرانم کرده.لطفا راحنماییم کنید. مرسی

  Reply

 14.   MINA Says:

  سلام دکتر دختر 30 ساله هستم که دچار زیگیل تناسلی شدم به پزشک زنان مراجعه کردم که مرا به پزشک پوست معرفی کردند ایشان سه راه درمان به من پیشنهاد دادند :1- لیزر2- فریز کردن 3- اسنعمال دارو به نظر شما بهترین روش درمان ازنظرشما کدام است ؟خواهشمتدم راهنمایی کتید. ا

  Reply

 15.   marzieah Says:

  باسلام

  آقای دکتر من خانمی 26 ساله هستم حدود یک ساله ازدواج کردم.عفونتهای زیادی داشتم به چندین دکتر مراجعه کردم به من گفتن زخم رحم داری شست و شو دادم فریز کردم فایده نداشت.دیروز به یه متخصص زنان دیگه مراجعه کردم بهم گفت زخم نداری عفونت داری ولی لبهای واژنت زیگیل داره که با یه مایع اون رو سوزوند.و گفتن که احتمالش هست که از همسرت گرفته باشی..روی آلت همسرم دونه ای ندیدم ولی روی دستش زیگیل داره.لطفا راهنماییم کنین .من از دیروز تا حالا دچار استرس شدم.

  Reply

 16.   hossein Says:

  سلام
  من دوسال پیش به مالزی سفرداشتم وسکس حفاظت شده داشتم ولی با این حال بعدازیکسال زگیل تناسلی درناحیه بالای آلت تناسلی پیداکردم وبعدازمراجعه به دکترواستفاده ازمحلول رفع شد ولی حالا هرعارضه ای روی آلتم رو زگیل میبینم ونمیدونم واقعازگیل هست یانه.روش تشخیص؟آیامن تاآخرعمرازگیل دارم؟آیاباهرکسی رابطه داشته باشم اونم زگیل میگیره؟آیا واکسن ازبیماری وانتقال به دیگران هم جلوگیری میکنه؟

  Reply

 17.   rojin Says:

  سلام
  دختري 24ساله هستم.حدود دو هفته پيش ناگهان متوجه دانه هاي سفيد به هم چسبيده در ناحيه دهانه واژن شدم.دو دسته بود و تقريبا زياد.اين دانه هارو با دستم كندم و هيچي ازش باقي نموند.در ضمن خون كمي هم اومد.
  متوجه شدم كه بازم دارن به همون صورت تكثير ميشن(در ضمن رابطه هم دارم)
  حالا كه سرچ كردم گفتم شايد زگيل باشه
  اگه زحمت نيست بگيد ايا اين زگيل تناسليه؟ در صورت مثبت بودن به علت شغلم فعلا دسترسي به پزشك ندارم ميشه دارويي رو معرفي كنيد؟
  ممنونتون ميشم يه دنيا

  Reply

 18.   m.a Says:

  salam, man dochare in bimari shodam ke ba khordane ghorse asiklovir 200 va pomade asiklovir tabkhalha darman shod, hala ta ye khurde soozesh o kharesh peyda mikonam mitarsam dobareh tabkhalha biroun berizan, hata ye seri doreye kamele ghorsha ro masraf kardam, aya in ghorsa avarez dare? karam eshtebahe? az koja mishe ehtemale tabkhal zadane mojadaddo kam kard?

  Reply

 19.   آ Says:

  سلام
  من ٢٣ سالمه و ٢ ساله كه ازدواج كردم
  آقايي هست كه به اين بيماري مبتلاست
  و قبل از ازدواجم آلت تناسليش به مقعد من خورده
  فقط در حد يك تماس
  بعد از ٢ سال
  حدود ٢-٣ هفتس كه متوجه يك دونه دقيقا روي خط
  بين باسنم شدم كه هيچ درد، سوزش يا خارشي هم نداره
  البته هميشه به سالنهاي اپيلاسيون ميرم و روي آلت تناسليم بعضي
  قسمتهاش جوش ميزنه ولي با فشار دادن و خارج شدن چرك
  از بين ميره. ولي اين دونه رو نتونستم فشار بدم
  ميخواستم در اين مورد بهم كمك كنيد
  امكانش هست كه اين زگيل تناسلي باشه؟؟!!

  Reply

 20.   عطا Says:

  باسلام.اقای دکتر من وقتی التم را اصلاح کردم بعد یه روز پوست بیضم شروع به خارش کرد به مدت 2ماه ،درهمین حین 3 زگیل هم بوجود امد دقیقا روی پوست بیضم الان هم هیچ خارشی ندارم ولی زگیل ها هنوز هستند بدون هیچ مشکلی!!رابطه جنسی،استمناو…. ندارم تیغی هم که استفاده کردم تازه بود!!! لطفا راهنمایی کنید

  Reply

 21.   hamid Says:

  سلام آقاي دكتر
  من مردي33 ساله ام كه حدودچند ماه پيش از همسرم جداشدم.تا اينكه با خانومي آشنا شدم كه ايشون هم جدا شده بود.در اين مدت جدايي من هيچ رابطه جنسي نداشتم.اما بعد از اولين رابطه جنسي با اون كه از هيچ نوع وسيله ي پيش گيري هم استفاده نكردم متوجه شدم كه در ناحيه تناسليش داراي زگيل است.بعد از مراجعه به پزشگ متخصص و استفاده از دارو زگيل ها كه به صورت دونه هاي ريز بود از بين رفت. بجز اولين رابطه ي جنسي من ديگه از كاندوم استفاده كردم.ولي بعد از يه مدت درد عجيبي در مستانه و بعد در بيضه هام ايجاد شد.من هم سريع به پزشگ متخصص رفتم .كه بعد از آزمايش خون و ادرار و سونوگرافي دكترم گفت كه پروستات من شديدا عفونت كرده كه بعد از تجويز دارو وبا گذشت حدودا دو ماه من هنوز كاملا خوب نشده ام و بعد از ادرار در مستانه و بيضه هام دچاره درد ميشم
  ميخاستم بدونم ممكنه من هم در همان اولين باري كه از كاندوم استفاده نكردم دچاره زگيل بشم.و اگه جواب مثبته چيكار بايد بكنم و چه مدت طول ميكشه كه اون زگيل ها روي بدن من هم ظاهر بشه؟؟
  خواهش ميكن جوابشو به ايميلم بفرستين. با تشكر

  Reply

 22.   ali Says:

  سلام دکتر
  من پسری 21 ساله هستم که تا به حال هیچ رابطه ی جنسی نداشتم…ولی بعد از پاس کردن درس تنظیم خانواده یک نکته برام مهم شد….این که چرا سالهاست روی آلت من چیزی شبیه زگیل وجود داره
  دور آلت …میشه گفت دقیقا جایی که تو کودکی برای ختنه، برام حلقه انداختن، تعدادی زگیل مانند وجود داره که شبیه به گوشت اضافه هم هست ….زیاد تجمع نداره درد و خارش هم ندارهولی از وقتی که یادمه بوده و هست میخوام بدونم میتونه زگیل تناسلی باشه؟؟؟؟

  Reply

 23.   ali Says:

  با سلام

  آقای دکتر روی ناحیه بیضه بنده یک زگیل سفت صورتی رنگ از مدتی نامعلوم(یادم نمیاد از کی فهمیدم هست)به وجود اومده
  با توجه به مطالبی هم که فرمودید بنده الان که 22 سال دارم حتی یکبار هم رابطه جنسی نداشته ام، حتی به فکرش هم نبوده ام و تا جایی که یاد م هست از پیش دبستانی هم خجالت می کشیدم کسی من رو لخت ببینه، حتی مادرم

  مدتی پیش مطلبی در مورد زگیل تناسلی خوندم و مدتی بعدش به صورت اتفاقی متوجه وجود این زگیل شدم،بهداشت فردی و همه این موارد رو هم به شدت رعایت می کردم و می کنم

  از وقتی فهمیده ام که زگیل تناسلی تنها از راه جنسی منتقل می شود دنیا بر سرم خراب شده
  یک سئوال داشتم:آیا تشخیص افتراقی های دیگری برای ضایعات زگیل ناحیه تناسلی وجود دارد یا الزاما زگیل تناسلی است؟

  Reply

 24.   ely Says:

  salam, khaste nabashid man 21 salame ke 2 sale pish dar nahieie tanasolim joosh haee shabihe afte dahan zadam ke be shedat dardnako soozesh dasht be doktore zanan morajee kardam va modava shodam vali har chand mah bar migash, ta hodoode 1 mahe pishe ke man motevajeh nashodeboodam ke joosh ha bargastan va dar hamam baad az shave kardan anhara boridam ke motevajehe bargashte anha shodam badaz 2 hafte be pezeshk morajee kardam ke tashis dadan tavale vali baad az 1 hafte khoob nashodam va badtar shodam ke halate rish rish peida kard mesle golkalam barjeste va rish rish bood, pezeshkamo avaz kardam va goftan zigile va goftand bayad keraio sham 1bar anjam dadam ke az on rooz dakhele rahemam ehsase soozesho khareshe shadid peida kardam,va hadoode 6 mahe pish sex dashtam vali az posht az in tarigh ham enteghal peida mikone?, va dar hale hazer hich taghiri nakardam va shadidan negaranam mamnoon misham agar rahnamaeem konid

  Reply

 25.   m.a Says:

  salam, khanoumi 22 sale hastam, hodoude 7rouze ke motevajeh shodam ke dochare in bimari shodam, akharin nazdiki ke dashtam hamsaram dar balaye labeshan tabkhal dashtand,, 3 rouz baad tabkhal ha baraye man dar ghesmate nahieye kharejie tanasoli zaher shodan, aya in bimari az hamsaram be man montaghel shode? ya inke man in bimario dashtam va taze khodesho neshun dade? az koja mitoonim motmaen beshim ke hamsaram in bimario dare ya na?

  Reply

 26.   maryam Says:

  عرض سلام مجدد خدمت اقای دکتر
  بسیار ممنون و سپاسگزارم از مطلب خوبی که در پاسخ سوال بنده بیان فرمودید. راستش تمام تشخیصهایی که تاکنون برای بنده انجام شده همان معاینه بصری بوده که دو متخصص زنان و پوست تشخیص عدم زگیل و بافتی خاص را دادند و یک متخصص زنان تشخیص زگیل دادند. این تست که جنابعالی اشاره نمودید آیا بنده هم میتوانم خودم انجام دهم؟ یا کاری ظریف است و توسط پزشک باید انجام گیرد؟ توضیح اینکه ضایعات و بافت ایجاد شده که بنده به آن اشاره کردم دقیقا شبیه عکسی است که شما بزرگوار قرار دادید. با این توضیحات چه پیشنهادی به من دارید؟ آیا امکان دارد از طریق ایمیل برای شما عکس بفرستم؟ یا اینکه دکتری به من معرفی نمایید مرا از این رنج نجات دهد؟ اگر زگیل نباشد و پاپیلومای وستیبولر باشد چگونه میتوان آن را برداشت؟ به کجا مراجعه کنم؟ ضمن اینکه این مساله برای من بسیار مهم و حیاتی است و منجر به ترس و انزوای من شده و مانع ازدواج من است

  Reply

 27.   maryam Says:

  سلام آقای دکتر. خواهش میکنم به من جواب بدین
  من خانمی 32 ساله هستم و مجرد. هرگز رابطه جنسی و جسمی با کسی نداشتم. اما گاهی استمنا داشتم. حدود یکی دوسال است در ناحیه تناسلی خود یعنی دیواره داخلی لبهای کوچک پرزهای کوچکی شبیه پرز حوله و قرمز رنگ دیدیم که به جهت کوچکی و عدم درد و سوزش اعتنایی نکردم ضمن اینکه تصور بنده این بود که همه خانمها در سنین بالاتر دچار اینگونه تغییرات می شوند. اما بتدریج متوجه گسترش تعداد و اندازه انها شدم. بگونه ای که هم اکنون در پایین دهانه ورودی واژن هم پرزهای خوشه ای وجود دارد. سال قبل که تعدادشان کمتر بود به متخصص زنان مراجعه کردم ایشان هم گفتند چیزی نیست بعد از چند ماه مجددا به متخصص زنان دیگری مراجعه نمودم که تشخیص وارت یا همان زگیل دادند تمام دنیا بر سرم فرو ریخت چون با شناختی از خودم داشتم و هیچ رابطه ای نداشتم حتی به مراکز اپیلاسیون هم من بدلیل رعایت بهداشت مراجعه نکرده بودم دنیایم ویران شد. لذا به متخصص زنان دیگری مراجعه کردم ایشان گفتند زگیل نیست و محض اطمینان به متخصص پوست هم مراجعه نمایید. به متخصص پوست مراجعه کردم ایشان هم پس از معاینه گفتند زگیل نیست و بافتی عروقی است که با لیزر میتوان رفع کرد. متاسفانه بدلیل اینکه مجردم کسی حاضر به انجام عمل زیبایی نیست و همه می گویند بعد از ازدواج! الان با بیشتر شدن این پرزهای خوشه ای بسیار نگرانم و اعتماد به نفسم را ازدست داده ام. و در این دوسال تمام خواستگارها را به همین دلیل رد کردم. لطفا مرا راهنمایی کنید. آیا زگیل به شکل پرز هم میتواند باشد؟ چه کنم؟ اگر زگیل نیست برای برداشت آن به کجا ماجعه کنم؟

  Reply

 28.   rahim Says:

  سلام آقای دکتر ممنون می شم اگه به سوالام جواب بدین
  استفاده از ویتامین آ، شربت آلوورا و چای سبز در درمان زیگل تناسلی موثرند
  من 29 ساله هسم، سه ساله که ازدواج کردم، از 20 سالگی یه زیگل کوچک داشتم که بهش توجهی نمی کردم، اما الان بعد از ازدواجم اینا زیادتر شدند، اما خوشبختانه فعلا یه همسرم انتقال پیدا نکرند. می خواسم بپرسم که چه طوری می تونیم از انتقال این ویروس یه همسرم جلوگیری بکنیم؟ چرا اصلا تو این 3 سال خانمم به این بیماری مبتلا نشده است؟ چه جوری می تونم شرایط لازم رو بیارم تا خانمم به این ویروس مبتلا نشوند

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . احتمال 50 در 50 وجود دارد که همسر شما آلوده شده باشد و تنها دارای علائم خارجی نباشد . برای جلوگیری نباید با زگیل تماس داشت و واکسن مخصوصی هم برای آن وجود دارد . اگر همسرتان تست خون شود خوب است و با یک متخصص بانوان مشاوره نماید و بهتر است با هم بروید

   Reply

 29.   sahar Says:

  ایا این بیماری از طریق پوشیدن لباس زیر فرد الوده قابل انتقال هست؟

  Reply

 30.   sahar Says:

  با سلام.
  اقای دکتر من به زگیل تناسلی دچار شدم .
  هنوز 31 سالم نشده . دکتر زنان برام فریز انجام دادن . اما تو پیشابراهم کمی خون ابه مشاهده می کنم که باعث ترسم شده.
  درضمن سال گذشته روی باسنم نزدیک مقعد یه برامدگی قرمز شبیه کورک ایجاد شد که در مرکزش یه توده زرد ابکی بود که در اثر نشستن ترکید و به 2 و یا 3 نقطه افزایش یافت. دکتر داخلی با تجویز اموکسی و پماد باعث انسداد محل شد .اما تا الان زیر پوست اون ناحیه حالت ژله ای پیدا کرده و به صورت خطی درامده. و دوباره که به دکتر داخلی مراجعه کردم گفتن که بافت چربی جمع شده! می شه راهنماییم کنید.
  و اینکه ایا من می تونم واکسن گارداسیل رو استفاده کنم با توجه به سنم.مجرد بودنم و دچار بودنم به اچ پی وی . البته تست پاپ اسمیرم هم سالم بودنم رو تایید کرده.

  Reply

 31.   S.N Says:

  سلام و خسته نباشيد خدمت شما
  من از طريق رابطه جنسي دچار زگيل شدم كه با مراجعه به پزشك كرم الدرا تجويز كردن كه هيچ اصري نداشت خيلي ام در اثر زمان پيشرفت كرد به پزشك ديگه اي مراجعه كردم گفتن 6_7 بار بايد كرايو انجام بدن الان 4 بار انجام دادم كم شده ولي هنوز هست من ارتباطم تماس كامل نبوده دكتر زنانم رفتم گفتن واژنم توليد نشده ولي به حرفش اعتماد ندارم اگه ارتباط كامل نباشه احتمال اينكه به داخل بره هست ؟ كرم كتريل براي درمان كامل خوب هست؟ چه درمان كاملي داره؟

  Reply

  •   Dr. Says:

   دوست نازنینم گفتم که : هیچ روشی برای ریشه کن کردن کامل این ویروس وجود ندارد ، اما زگیل تناسلی قابل روئیت را می توان با روشهایی برداشت و در مجموع هیچ روش درمانی بهتر از روش دیگر نیست . ویروس فوق قابلیت انتقال به سایر قسمتهای بدن را دارد و حتی اگر علائم خارجی نداشته باشد با تماس با کس دیگر میتواند موجب انتقال ویروس گردد همواره تحت نظر پزشکتان باشید . ایام بر کامتان

   Reply

 32.   milad Says:

  سلام وخسته نباشی خدمت شما من 2سالی هست نوک التم یک دونه در اومده مثل زگیل میمونه هر چی میکنمش دوباره در میاد چند روزه دوباره سبز میشه خیلی هم سفته لطفا کمکم کنید چکار کنم

  Reply

  •   Dr. Says:

   میلاد جوون قربونت برم عزیزم . در اولین فرصت برو دکتر تا مورد شما تست شود . البته اگر زگیل باشد دکتر شما در نگاه اول آنرا میشناسد . موفق باشی گلم

   Reply

 33.   احمد Says:

  سلام
  من احمد ۲۰ ساله احساس میکنم یک یک بیضه ار بیضه دیگر کمی بزرکتر می باشد میشه من را در این زمنیه رهنمایی کنید
  تشکر

  Reply

 34.   Karem Says:

  سلام اقاي دكتر
  من مدت زيادي ميشود كه روي بيضه هاي من رد
  حدود ٢ يا ٣ دانه خال سياه مي باشد و يكي خال
  سياه هم در ناحيه پاين شكم نزديك به الت
  خواهشانه من را رهنماي كنيد و به من جواب را ميل كنيد

  Reply

 35.   Anonymous Says:

  22

  Reply

 36.   دنیا Says:

  سلام دکتر
  وقتتون بخیر
  ببخشید من 30 سالم هست و دانه های در ناحیه تناسلی من بیرون ریخته که طبق تشخیص پزشک زگیل تناسلی بود و برایم فریز کردند و 3 نوبت دیگر به فاصله 2 هفته به من گفتند که باید مراجعه کنم .
  ولی خواهرم بیماری لیکن پلان دارند و ایا ممکن است ایشان تشخیص اشتباه داده باشند و اینها لیکن باشند ؟
  چون من گلودرد های طولانی مدت میگرفتم که تقریبا الان بهبود یافته و هرچه به پزشک مراجعه میکردم میگفتند رفلکس معده است و تست ریه و اسم و الرژی هم دادم و در نهایت گفتند الرژی هست و خوب میشود ولی خودم گفتم بیشتر شبیه افت در ناحیه گلو هست که بیشتر وقتها با استرس تشدید میشود و 4 سال پیش من در ناحیه تناسلی دچار دانه هایی دردناک همراه با خارش شدم که ابتدا پزشک تشخیص تبخال تناسلی دادندکه چون در ان موقع رابطه جنسی نداشتم به تشخیص ایشان شک و به متخصص دیگری مراجعه کردم که ایشان گفتند به ترشحات خود حساسیت پیدا کردی و دارو به من دادند و تا 5 الی 6 روز خوب شدم .
  و در ان موقع نیز استرس دری بسیاری داشتم.
  ولی بعد که خواهرم در نواحی زبان و دهان خود دچار دردی مانند افت شد و گاهی هم در گلو و پس از نمونه برداری تشخیص لیکن را برای ایشان دادند .
  من نیز الان دچار سردرگمی شدم و سوالم این است که تفاوت زگیل تناسلی با لیکن دقیقا چیست و چگونه این دو از هم تشخیص داده میشوند؟

  و اگر زگیل باشد و ان را درمان کنم ایا بعد از درمان همیشه این ویروس رامنتقل میکنم یا فقط زمانیکه این زگیل ها هستند عامل انتقال ویروسم.
  و حتی اگر خوب شوم باز زمان زایمان در اینده به فرزندم نیز این ویروس را منتقل میکنم؟؟
  پس چه فرقی با ایدز دارد اینکه مثل ایدز همیشه در بدن میماند و دره دره ادم را نابود میکنه ؟
  و اگر زگیل باشد همیشه تا اخر عمرم باید شریک جنسیم کاندوم مصرف کند؟؟
  لطفا من را راهنمایی کنید و در صورت امکان پاسخ را برایم میل کنید.
  با سپاس فراوان

  Reply

  •   Anonymous Says:

   سلام
   خسته نباشيد.
   من و همسرم هر دو اچ پي وي مثبت هستيم و از نوع خطرناك آن هم هست. من باردار هستم و دكتر به من اجازه زايمان طبيعي نميدهد و مي گويد فرزندم دچار سرطان مي شود.
   آيا اين صحيح هست و من به هيچ وجه نميتوانم زايمن طبيعي داشته باشم؟
   من زگيل ندارم ولي زخم دهانه رحم دارم كه با فريز از بين نرفته و همسرم يه زگيل 2 ميليمتري داره و از زمان تشخيصش يكسال ميگذره.
   با تشكر

   Reply

Leave a Reply