بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول

سلام دکتر ع. ح. سردار، من پسری ۲۷ ساله ام آقای دکتر زگيلهایي در ناحیه تناسلي من بشکل زائده هاي گوشتي کوچکي ظاهر شوند. آنها برآمدگي هاي کوچک به شکل گل کلم و به رنگ سفيد و بعضی صورتي رنگ هستند . زگيلها در آلت، بيضه ها و چند تا اطراف مقعد به صورت چند تايي ظاهر شده اند . آنها گاهی میخارند ولي درد ندارند. لطفا بگوئید چکار کنم .
دکتر ع. ح. سردار : یکی از ضایعات شایع پوستی پاپول میباشد . این ضایعات کمتر از یک سانت بوده و بر آمده از سطح پوست است . بیشترین پاپول آلت تناسلی عواقب جدی ندارند ، اما برخی از آنها عفونی هستند و ممکن است منجر به عواقب جدی تری گردند . سرطان آلت تناسلی قبل از زخمی شدن ممکن است به شکل یک پاپول ظاهر شود .

* مولاسکوم (Molluscum contagiosum) : بیماری های عفونی ویروسی خوش خیم و رایج است که در پوست و غشاء مخاطی ظاهر میشود . مولاسکوم یک بیماری پوستی رایج در دوران کودکی است که از طریق تماس با همباریهای منتقل میشود . در بزرگسالان ممکن است از طرق جنسی منتقل شود و محل رایج بروز مولاسکوم ، آلت تناسلی در مردان است . در این عارضه چند پاپول کوچک گنبدی شکل ظاهر میشوند و با فشردن ترشحات شیر بسته مانند خارج میشود . ممکن است به مدت دو هفته تا چند سال باقی بمانند. مولاسکوم معمولا به شکل برجستگی های مروارید شکلی به اندازه یک خال بر روی ران، کفل، اندام تناسلی و گاهی صورت ظاهر می شود. این بیماری از طریق تماس با اشیا آلوده ، مقاربت و یا تماس پوستی منتقل می شود. . این عارضه ممکن است بدون درمان ناپدید می شوند .

* فولیکول مو ، غدد چرب و تعرقی (Hair follicles , sebaceous & sweat glands) : اینها بخشی از آناتومی طبیعی پوست هستند و معمولا در بدنه آلت تناسلی روئیت میشوند . آنها ممکن است چنان گره های کوچک قابل مشاهده باشند . به طور كلی دو نوع غده (غدد مترشحه چربی، غدد مترشحه عرق) در داخل پوست وجود دارند . معمولاٌ دهانه هر كدام از غدد چربی به یك فولیكول مو باز می شود .غدد عرق عمیقا در داخل لایه های زیرین پوست ریشه دوانده اند كه توسط یك لوله تو خالی جهت دفع عرق از لایه های بالاتر عبور مي كنند و دهانه كوچك آن در سطح پوست باز می شود .

* پاپول مروارید شکل آلت تناسلی (Pearly penile papules) : چند پاپول کوچک (در حدود 1 – 3 میلیمتر) پیرامون سر آلت است . آنها به طور معمول در مردان 20 تا 40 ساله ایجاد میشوند و حدودا در 10 درصد مردان روئیت می شود. آنها ممکن است با زگیل اشتباه گرفته شوند هستند . این پاپولها عفونی نیست و نیاز به درمان ندارند .

* نقاط فوردایس (Fordyce spots) : پاپولهای کوچک (1 – 5 میلیمتر) به رنگ قرمز روشن و یابنفش رنگ هستند که می توانند در آلت و یا کیسه بیضه ظاهر شوند و معمولا در مردان جوان دیده می شود. . آنها بدون درد و بدون خارش هستند .و ممکن است صدمه دیده و خونریزی کنند (حتی در طول مقاربت). آنها مسری نیستد و علت آنها ناشناخته است . به خاطر شکل ظاهری آن ممکن است در بعضی موجب خجالت گردد .

* پسوریازیس یا صدفک و یا داءالصَدَف (Psoriasis) : این بیماری در سایر نقاط بدن ، به ویژه زانو ، آرنج و سر روئیت میشود اما گاهی در آلت تناسلی نیز ظاهر میگردد . پسوريازيس اغلب فقط از نظر زيبايي است كه بيمار را نگران مي‌کند. در پسوريازيس معمولي ، پلاكهاي قرمز رنگ با پوسته‌ريزي ، اغلب در سر، آرنج‌ها، ساعدها، زانوها و ساير نواحي تحت فشار مشاهده مي‌شود . گاهي اوقات پلاكها قسمت قابل توجهي از سطح پوست را درگير مي‌كنند و گاهي هم تقريباً تمام سطح بدن دچار قرمزي و پوسته‌ريزي مي‌شود كه حالت خطيري از پسوريازيس را ايجاد مي‌كند . علاوه بر اين ممكن است ضايعات پوستي پسوريازيس بسيار كوچك و متعدد باشند . ندرتاً ضايعات پوستي در پسوريازيس بصورت ضايعات حاوي چرك تظاهر پيدا مي‌كنند . ممكن است در جريان بيماري ، مفاصل نيز درگير شوند . علت‌ دقيق پسوریازیس شناخته‌ نیست‌ ولي‌ احتمالاً ناشي‌ از يك‌ اختلال‌ خودايمني‌ است ‌. پسوریازیس آلوده کننده و مسری نیست .

* زگیل (Warts) : تعدادی از انواع مختلف زگیل ممکن است بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود. زگیل ناحیه تناسلی توسط (human papilloma virus) ویروس پاپیلومای انسانی (اچ پی وی) ایجاد می شوند و مسری هستند. آنها ممکن است کلم مانند و یک یا چند عدد باشند ، و به شکل رنگ پوست ، صورتی یا قهوه ای با یک سطح مرطوب ظاهر شوند . عفونت اچ پی وی با توسعه سرطان دهانه رحم و مقعد همراه است . در مجموع اشکال دیگر شایع زگیل بدن (چنان Common wart در کودکان و نوجوانان) یک برجستگی پوستی است که عامل آن ویروس است که با اندازه‌های متفاوت دیده می‌شود . سطح زگیل با اندک تحریکی شروع به خونریزی جزئی می‌کند . عارضه در هر سنی و در هر شرایطی ممکن است دیده شود . انواع غیر مقاربتی دارای‌ سرایت‌ خفیفی‌ از فرد به‌ فرد و از یک قسمت به قسمت دیگر بدن هستند. آنها در محلهایی مانند کف دستها ، پاها ، کناره ناخن ، پشت دستها و سایر نقاط بدن دیده می‌شود . سیر رشد آنها متفاوت است گاهی ماهها و گاهی سالها ثابت می‌مانند یا افزایش و کاهش میابند و گاه خیلی زودتر و خود بخود خوب می‌شوند و از بین می‌رود. زگيل‌هاي‌ كوچك‌ را مي‌توان‌ با داروهاي‌ موضعي‌ درمان‌ كرد. براي‌ زگيل‌هاي‌ بزرگتر، نيتروژن‌ مايع‌ به‌ كار مي‌رود (سرمادرماني‌). برخي‌ زگيل‌هاي‌ بزرگتر نيازمند درمان‌ با ليزر، الكتروكوآگولاسيون‌ يا برداشت‌ جراحي‌ هستند .

دلیل نگارش این مطلب بخاطر سئوالات عزیزانی بود که با شرحی کوتاه از بیماری خود ، میخواستند دلیل بیماری خود را به شکل آنلاین بدانند . امیدوارم دوستان دریافته باشند که بیماریهای پوستی آلت تناسلی آقایان متنوع است و بهترین راه ، عدم خجالت و مراجعه به یک متخصص پوست و امراض مقاربتی است . این مطلب در سه قسمت با عناوین ذیل تهیه شده است . برای دیدن تصاویر بیشتر ، نام انگلیسی بیماری را کپی کنید و در قسمت سرچ اینترنت بیابید .

عارضه های پوستی آلت مردان : زخم
بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول
ناهنجاریهای پوستی آلت مردان : پلاک
کامیاب باشید –
دکتر ع. ح. سردار

منبع : دکتر ع. ح. سردار http://serdar.edublogs.org

مطالب مرتبط دیگر:

درد در آلت تناسلی آقایان

انواع روش درمانی مولاسکوم – ضایعات سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل پوستی

مداوا و علائم اگزمای آتوپیک (درماتیت اتوپیک) پوستی در سنین مختلف

لیکن سیمپلکس (نورودرماتیت) در گردن ، سر، شانه، مچ دست و پا و اندام تناسلی

التهاب اگزمایی (درماتیت) ناحیه تناسلی و سایر نقاط پوستی

راه های بهبود در کلوئید پوستی – گوشت اضافی

روشهای انتقال و درمان زگیل تناسلی – ویروس پاپیلومای انسانی

سندرم کاندوم پاره شده Syndrome Torn Condom

سیفلیس چگونه درمان میشود ؟

مولاسکوم : بیماری مقاربتی یا عدم مراعات بهداشت

تریکومایکوزیس – عفونت شفت مو در زیر بغل و ناحیه تناسلی

واريکوسل (واريسی شدن عروق بيضه) ، روشهای جراحی

انواع اختلال عملکرد مقاربتی در مردان و طرق معالجه

اپيديديميت زنگ خطری برای آقایان

ناهنجاریهای پوستی آلت مردان : پلاک

بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول

عارضه های پوستی آلت مردان : زخم

بیماریهای قارچی پوست : فاکتورهای بروز عفونت ، تشخيص ، معالجه و پیشگیری

بیماریهای مقاربتی تنها سوزاک و سیفلیس و ایدز نیست

تریکوموناسیس ، عفونتی مقاربتی

سوزاک چیست و چگونه معالجه میشود؟

بثورات و زخم بر روی آلت آقایان و تغییرات رنگی آن59 Responses to “بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول”

 1.   مهسا Says:

  با سلام . دختری23 ساله هستم . مدت 3 ماهه که بر روی لب های بیرونی آلتم جوش های ریزی پیدا شده . دقیقا وقتی که لب های آلتم رو از هم باز میکنم دیده میشه نه خیلی داخل نه خیلی بیرون . درضمن کمی هم احساس خارش دارم . از اینکه به پزشک مراجعه کنم خجالت میکشم . میشه راهنمایی کنید که چکار کنم؟ ممنون از شما

  Reply

 2.   فرزاد Says:

  سلام دکتر پسری 25ساله ام زیر کلاهک آلتم حدود 8تا دونه کنار هم هست خیلی هم سفت هست نمیدونم چیه باید چکار کنم

  Reply

 3.   milad Says:

  سلام
  پسری 22 ساله هستممن حدود 1 سال پیش متوج شدم که یکی دو تا دانه سفید رنگ ریز بر روی ختنه گاهم ظاهر شدن که من به اینها اهمیت ندادم به طوری که امروز تعداد اونها بی شمار شده ورفته رفته هم داره بیشتر میشهجالب اینجاست که این همه دونه های ریز دور خته گاه وتازگی هم دور کلاهک آلتم هست.
  لطفا کمکم کنیید..

  Reply

 4.   کوروش Says:

  سلام اقای دکتر
  من پسری 28 ساله هستم حدود 4 -5 سالی میشه در زیر پوست الت تناسلی یک توده بدون درد به اندازه عدس کوچک احساس میکنم با دستم که حرکت میدم حرکت میکنه این ور و اونور بدون درد هستش ولی وقتی هوا سرد میشه خیلی کم درد احساس میکنم این شاید از تلقین باشه. از لحاظ ظاهری پوست الت اصلا غیرنرمال نیست این روزها حساس شدم
  به نظرم حدود 5 سال پیش یک جوش شبیه جوش صورت جوانی که توش سفید رنگ هست و تخلیه اش میکنیم خوب میشه از اونا در التم بود تخلیه اش نکردم چرک سفید جوش مونده و یه غده کوچیک چربی تشکیل شده
  لطفا راهنمایی کنید

  Reply

 5.   hassan Says:

  با عرض سلام پسري20ساله هستم و مدتي روي التم دونه هاي جوش مانند زیرپوستی وجود داره كه از بعضی از اونا مو روییده . ممنون میشم اگر بهم بگید که باید چه کارکنم.

  Reply

 6.   ramin Says:

  با عرض سلام ادب اینجانب مرد 36 ساله هستم از شهرستانهای دور کشور بدلیل مرزی بودن منطقه ما و نبود دکتر متخصص پوست مدت 2 سال است روی آلت تناسلی خالهائی بدون خارش و به رنگ صورتی رنگ آنهم فقط در نوک آلت که اذیتی هم برایم نمی کند فقط نگرانم خواهشآ راهنمائی ام کنید

  Reply

 7.   توحید Says:

  سلام دکتر من 18 سال دارم تازگیا در دور سر الت تناسلی چنتا دون کوچیک به وجود اومده وقتی چیزی بهش میخوره درد میگیره و میل جنسیتی از دست آدمربا تشکر

  Reply

 8.   hosein Says:

  Hi
  would you please let me have your office’s phone no by return message on 09121158018
  regards
  hosein

  Reply

 9.   نگار Says:

  با سلام دختری هستم 23 ساله مدتی است که دچار خارش شدید در ناحیه دستگاه تناسلی شده ام.مشکل دیگر من کلفت بودن لبهای بزرگم میباشد که باعث خجالتم میشود.آیا راهی برای درمان وجود دارد؟با تشکر نگار

  Reply

 10.   ali Says:

  با سلام روی پوسته بیضه من مثل اون عکسی که اول گذاشتید هست و سه عدد خیلی بزرگ دکتر پوست به من گفت که غده چربیه و عمل جراحی نیاز داره آیا راه حل دیگه ای هم داره؟

  Reply

 11.   younes1 Says:

  در ضمن این دانه فقط بر روی دیواره بیضه قراردارد

  Reply

 12.   younes1 Says:

  این دانه بروی دیواره بیضه وجود دارد و جایی دیگر نیست

  Reply

 13.   younes1 Says:

  در ضمن این دانه سطحی بوده و بصورت برامده و در قسمتی دیوار بیضه قرار دارد

  Reply

 14.   younes1 Says:

  در ضمن این دانه بروی سطح دیواره بیضه من قرار دارد و در هیچ جای دیگر وجود ندارد

  Reply

 15.   یونس Says:

  با سلام پسری هستم 18 ساله اخیر ا تعداد زیادی دانه قرمز رنگ در قسمت پایینی الت تناسلی من ظاهر شده این دانه بعد از مدتی به رنگ سفید در می اید و باعث خارش و درد میشود ایا ممکن است دارویی را برای درمان این بیماری به من معرفی کنید نام این بیماری چیست

  Reply

 16.   حامد Says:

  سلام وخسته نباشید یه 4 ماهی هست بروی بدنه التم غده مانده رو زیر پوست احساس میکنمکه به اندازه عدس هست ووقتی الت صفت میشود بیشتر نشان میدهد من خیلی نگران کرده میخاستم ببینم غده سرطانی نباشه کلا روی پوست هیچ زخمی نیست ممنوم میشم اگه راهنمایم کنید باید چیکار کنم واگه درمان داره به چه متخصصی باید مراجعه کنم ممنون

  Reply

 17.   ستاره Says:

  سلام اقای دکتر روی الت تناسلی شوهر من یه چیز خمیری مانند به رنگ سیاه هست که حرکت هم میکند و اولش سفت به نظر میرسد ولی وقتی شوهرم اون از زیر پوست در می اورد به حالت خمیری مانند است درموردش زیاد تحقیق کردم تا اینکه به لیپوم رسیدم کاملا حالات لیپوم رو دارد ایا خطری ندارد. و اینکه شوهرم اونا رو از زیر پوستش درمیاورد چطور خطرناک است یا نه شوهر من زیاد میل جنسی ندارد میشه به اینا مربوط باشه.

  Reply

 18.   هومن Says:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.چند وقتی هست که متوجه شدم رگی قابل لمس از کنار بدنه آلت تا قسمت زیرین آن امتداد یافته.قابل ذکر است که قبلا این رگ وجود نداشته و بخاطر همین کمی نگرانم کرده.در ضمن رگ در قسمت زیرین آلت و هنگامی که آلت در حالت شل قرار دارد مانند یک تورم در همان قسمت دیده میشود.طلفا راهنمایی بفرمایید با تشکر فراوان از رحمات شما

  Reply

 19.   Kamyab Says:

  سلام اقاي دكتر من ١٦ سال دارم قسمتي از مو هاي ضائد من بالاي آلت چند تا لكه ي قرمز به وجود امده درشت هم هست ولي كم هست يمي دوتا ميخواستم ببينم مشكل چيه آيا چيزه مهمي هست ؟

  Reply

 20.   alireza Says:

  سلام و خسته نباشی
  اقای دکتر روی الت من سه خال به وجود اومده نه درد داره نه خارش درست مثل خال صورت اگه میشه بگید چیه و ایا نیاز به درمان داره؟

  Reply

 21.   صادقی Says:

  سلام اقای دکتر
  من جوانی 16ساله هستم امروز ناگهان روی پوست الت جنسی من چیزی مثل جوش بوجود امده اما کمی بزرگتر و در وسط ان نقطه سیاهی است با فشار دادن ان مثل جوش صورت از ان ماده سفید رنگی خارج اما هنوز ان نقطه سیاه وجود دارد همچنین پس از هر بار فشار دادن خون از ان به رنگ بسیار کمرنگی خارج میشود وپس از مدتی برامدگی ان جوش به حالت اولش برمیگردد علت چیست چکار باید کنم لطفا راهنمایی کنید

  Reply

 22.   فرشید Says:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من پسری 18 ساله هستم موهای بیضه هام تک تک به رنگ کرمی دارن میشن انگار که تار موها جرم گرفته باشن هستن ..بعد قسمت زیر التم دانه هایی میزنه که وقتی فشارشون میدم ازش ماده سفیدی میاد بیرون. میخواستم ببینم مشکلم چیه ؟ مرسی

  Reply

 23.   ali Says:

  سلام خسته نباشین
  من چند سالی هستش که از قسمت زیر بیضه هام یه حالت تورم هستش که توش آب یا عرق هستش و توسط یه رگ کوچیک به هم وص هستن که در قسمت بالای بیصه یه سوراخ کوچیکی هستش که با فشار دادن هر چند وقت اون مایع رو خارج میکنم یعنی از زیر بیضه کم کم فشار میدم تا همش تخلیه بشه
  حس میکنم که لای پوست هستش
  به نظرتون اونا اسپرم هستن؟ خطر ناکه ؟

  Reply

 24.   امیر Says:

  سلام وخسته نباشید آقای دکتر 9روزه که بین رون های پام خارش بسیار زیادی پیدا کرده که بعضی وقتها بیضهام هم به خارش می افتن در خدی که کلافه می شوم 3روزم هم هست که دقیقا جاهایی که میخوارن لکه افتاده یعنی دقیقا کنار بیضه ها شروع شد و هی ادامه پیدا کرده هر دوطرفش همین جوری شده راهی برای درمانش هست یا کلا یه نوع مریضیه قارچه؟؟؟؟

  Reply

 25.   Anonymous Says:

  با عرض سلام پسري ١٨ ساله هستم و مدتي روي التم دونه هاي جوش مانند وجود داره كه از روشون مو رووييه مي خواستم بدونم طبيعيه يا نه

  Reply

  •   محمد Says:

   با سپاس و عرض ادب به صورت کلی رنگ آلت واطراف آن تیره تا حدودی سیاه شده آیا راهی برای سفید کردن آن وجود دارد سن 55 سال دارم متشکرم

   Reply

 26.   mash hossein Says:

  سلام.من 17 سالمه/روی سر آلت من,دقیقا دور جایی که ادرار میکنم زخم بسیا کوچیک یا زائده هست.چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟مرسی

  Reply

 27.   ali Says:

  با سلام . حدود 2 یا 3 ساله که روی سر الت تناسلی من دو تا لکه که یکی سفید بسیار کمرنگ و قهوه ای بسیار کمرنگ که هر دو لکه به زور دیده میشه هست که نه خارش داره و نه زخم میشه و نه برجستگی داره بوجود اومده ولی به نظرم کمی بزرگتر شده هست میخواستم بدونم که آیا این لکه ها خطری داره یا نه؟ ممنون از شما

  Reply

 28.   mojtaba Says:

  سلام اقای دکتر
  چند وقتی روی بیضه هایم لکه های سفید رنگ ظاهر شده برخی کوچک برخی بصورت بزرگ نیز میباشد در ابتدای روی بیضه بوده ولی پس از مدتی بخش پائینی الت را نیز ای لکه ظاهر شده است همچنین حالت پوسته پوسته نیز دارد که حتی بعد از تمییز کردن پوسته ها باز هم تکرار می شود قبلا تعداد لکه ها کمتر و پس از مدتی تعداد ان بیشتر شده است مدت شروع این حالت حدود 8-9 ماه پیش بوده است

  لطفا در صورت امکان منون میشم اگه راهنمایی بفرمائید

  باتشکر

  Reply

 29.   hamidreza Says:

  salam aghay doktor 4 sale roye alatam va beyzam joshhaye sar sefid be vojod omade vaghti feshareshon midam hichi kharej nemishe va tedadesshon kheyli ziyde lotfan rahname konid mamnon misham

  Reply

 30.   Soroosh Says:

  با عرض سلام
  قبل از هرچیز ار سایت خوبتون و راهنمایی های شما سپاسگذارم.
  من 24 سالمه و حدودا” 10 روز پیش متوجه خراش کوچکی بر روی آلت نتاسلی ام شدم.امروز که به آلتم نگاه کردم متوجه یک برآمدگی در آن قسمت به اندازه انگشت اشاره ام شدم.فکر کردم غده چربی است.اما آن قسمت را که فشار دادم متوجه غده چربی نشدم.لازم به ذکر است من چندین ماه است که از اسپره تاخیری استفاده می کنم و این چند روز نیز استفاده کردم.بسیار مضطرب و نگران هستم.
  با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون شما

  Reply

 31.   hassan Says:

  با سلام خدمت آقای دکتر
  من ۲۴ سالمه حدود ۲ سال پیش ی زخمه کوچیک روی التم بود من کندمش به مروره زمان تبدیل شد به خاله گوشتی اندازه ی عدس به رنگ قهوه ای است نه درداره نه چیزی ولی مزاحمه و کم کم حس میکنم داره بزرگ تر میشه برای درمانش باید چی کار بکنم و آیادر مان دارد
  با تشکر از شما

  Reply

 32.   Dr. Says:

  درود دوستم. . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید
  با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

  Reply

 33.   p.m Says:

  سلام اقای دکتر مدتی هست که بر روی الت من جوش های زیر پوستی سفید رنگی به وجود امده که خیلی سفت است مانند سنگ ریزه

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید.
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 34.   hamid Says:

  سلام خسته نباشید
  درزیر ختنگاه نقاط زیرکوچکی دیده میشود که نگرانم کرده است،مانند عکسی که دربالا گذاشته شده است.درضمن باید بگویم که دوسال پیش بروی آرنجم نقاط ریزی ظاهرشد و کمی پوسته پوسته شد ولی اکنون تقریبا بهبود یافته است.در ان مدت از پمادی استفاده میکردم.
  میخواستم بدانم باهم رابطه ای دارند؟
  خطرناک است؟درصورت امکان راه درمانی نشان دهید
  ممنون
  من 17 سال سن دارم

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم , هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید.
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 35.   ارش Says:

  سلام اقاي دكتر
  من ٢٦ سالمه و متاهلم. حدود يك سال هست كه خارج از ايران دانشجو هستم. از چند ماه پيش يك سري تغييرات در الت من ايجاد شد. اول يك دونه جوش مانند پديد امد، بعد كناره دهانه ي الت متورم شد و كناره ي ديگه كمي كبود شد. اين اتفاقات حدود يك ماه طول كشيد و من را نگران كرد. همه اينها بدون درد بودند تا حالا
  بعد من بيشتر وضعيت را چك مي كردم مشكوك شدم به تغيير رنگ پوست بدنه الت و همين طور دوتا دانه خيلي كوچك جديد هم نزديك دهانه رشد كردند. گفتم شايد به خاطر تلقين باشه و فضاي خارج از ايران
  برگشتم ايران و سعي كردم بهش فكر نكنم ولي الان بعد از دو هفته يك دانه جديد ديگه هم رشد كرده و اون قسمت كبود رنگكمي متورم شده
  خلاصه من در طول اين مدت تمام مطالب شما و همين طور رفرنس هاي خارجي را تا جايي كه تونستم خوندم. از سرطان تا تب خال ولي خب هيچ كدام دقيقا شرح حال من نيست.
  در ضمن من يك هفته ديگه بايد برگردم دانشگاه و امتحانات را بدم
  حالا مي خواستم بدونم اولا من بايد به چه پزشكي مراجعه كنم
  دوما مشكل من مي تونه منجر به سرطان بشه
  سوما اگر دو ماه خارج از ايران و قاعدتا دور از پزشك باشم ايا مشكل من خيلي جدي تر مي شه؟
  خيلى ممنون از وقتي كه مي گذاريد و شرمنده براي سوال تكراري

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 36.   امیر Says:

  سلام من یه پسر 15 ساله ام روی التم زیگل هست من باید به کجا مراجعه کنم ممنوووووون

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید.
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 37.   امیر Says:

  سلام
  من پسری 20 ساله هستم
  بر روی الت تناسلی من بر روی سر آلت من یک حال سیاهی دارد با یک مقدار ورم
  ایا درمانی برای این حالت هست؟
  با تشکر

  Reply

 38.   حمید Says:

  با سلام خدمت شما پزشک محترم
  من پسری22 ساله هستم. مدت حدود یک سال و نیم است که در قسمت انتهای آلتم و بالای بیضه ها ،کمی پوست پوست شد که همراه با خارش هم بود و بعد از مدتی رنگ این ناحیه(که به اندازه ی یک سکه است)عوض شده و مانند حالتی شده که انگار سوخته و رنگش سفید و پوستش نازک شده،اما دیگر کمتر خارش دارد
  مثلا”وقتی از حمام بیرون میایم فقط همین ناحیه حالت خشکی شدید پیدا میکند و پوست پوست میشود و من به آن کرم مرطوب کننده میزنم
  همین حالن در ناحیه ی بین دو پا و اطراف مقعد هم پدید اومده
  راستش از دکتر رفتن هم خجالت میکشم
  لطفا”راهنمایی کنید چکار کنم
  باتشکر

  Reply

 39.   farhad Says:

  salam 25 salame dar mahal khetnegaham chorokhaie peyda shode ke ghablan nabod va dor ta dor khetnegaham dare hamin tor mishe aya bimarye ghablan nabod chand sale intory shode? bayad che dr beram? mamnon

  Reply

 40.   Anonymous Says:

  سلام خسته نباشید من مردی 30 ساله هستم؛مدتی است بر روی بیضه أم جوشهای سفید در اومده که خیلی هم خارش دارند؛لطفا راهنمائی کنید برای درمان چه کنم.با تشکر

  Reply

 41.   سینا Says:

  سلام من پسری 24 ساله هستم روی الت من خالهای قهوه ای رنگ به تعداد4 تا هستند و به اندازه های مختلفی هستند خواهش میکنم در موردش برام توضیح بدید و ایا راهی برای از بین بردن این خالها وجود دارند؟ و ایا خطرناک هستند؟

  Reply

  •   Dr Says:

   درود دوستم لطفا به پست ذیل مراجعه نمائید
   http://serdar.edublogs.org/2012/09/05/%d8%a8%d8%ab%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d8%b2%d8%ae%d9%85-%d8%a8%d8%b1-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a2%d9%84%d8%aa-%d8%a2%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa/

   Reply

  •   سینا Says:

   با سلام و خسته نباشی خدمت شما پیرو راهنمایی های شما به متخصص پوست مراحعه کردم اسم کوچیک پزشک وفا بود من قبلا یکی از دوستام اسمش وفا بود واسه همین رفتم پیش اون پزشک اقا چشمتون بد نبینه رفتم نوبتم رسید رفتم تو دیدم زرشک یارو خانمه منم یکی دو دقیقه ساکت نشستم بعد من من کزدم و یه دفعه گفتم خداحافظ بعدش اومدم بیرون و الفرار

   Reply

   •   Dr Says:

    سلام سینا جان . دیروز که پیامتان را خواندم تا بحال صحنه های تو را با دکترت را جلوی چشمم مجسم میکنم و لبخند از لبانم نمیرود . مخصوصا که اون خانوم دکتر گیج مونده که جریان از چه قرار است . سینا جان دکتر دکتره دیگه زن و مرد نداره . اونها صدها و بعضی ها مثل من ملیونها آلت دیده اند و برایشان طبیعی است . خوب دوستم یه بار دیگه امتحان کن . البته میدونم کمی خجالت آور هستش و خود من هم وقتی 18 ساله بودم به یک حالتی طبیعی مشکوک شدم و دل به دریا زدم و () . بله من تونستم . خوب دوستم این خالهایی که میگویی بر سر آلت هستش و یا بدنه ؟ آیا مادرزادی است یا تازه پدیدار شده . آیا کوچک است و یا بزرگ میشوند ؟ آیا خونریزی و درد دارد ؟ چه فرقی باخالهای طبیعی دیگر قسمتهای بدن دارد ؟ خلاصه خیلی شرح بده تا بتوانم راهنمایی کنم . کامیاب باشی و غیر خجول . یک بار دیگه امتحان بکن و با دکترت مشورت بکن . میتونی قبل از ویزیت بهش تلفن یا ایمیل کنی .

    Reply

 42.   رضا Says:

  سلام خسته نباشد
  من مردی 26 ساله هستم در حدود هشت سال پیش زیگیل بروی پاهایم را در بیمارستان بفیها.. تهران سر پایی مداوا کردم ودو سال پیش ازدواج کردم و حدود شش ماه پیش زیگیل در اطراف آلت تناسلیم ظاهر شد که ابتدا با بی تفاوتی از آن گذشتم و حتی با بستن نخ به دور آنها خشک شد و افتادن ولی مجدد به تعداد بیشتری زیگیلها ظاهر شدن.و در یک وب گردی متوجه شدم ممکن است بسیار خطرناک باشه.لطفا بفرمایید من و باید به چه پزشکی مراجعه کنم و همسرم نیزآیا با اینکه علائم بیماری را نداره باید چکاب کنه؟
  ممنونم

  Reply

 43.   hamid Says:

  با سلام.می خاستم بدونم وجود مو روی خد الت تا گلنس طبیعی است یا نشانگر بیماری خاصی است.

  Reply

  •   Dr Says:

   درود حمید. حالتی که گفته اید در بعضی از آقایان وجود دارد و بیماری نیست و در رابطه جنسی مسئله ای ایجاد نمیکند. البته در زمان مقاربت در بعضی آقایان خیلی جوان موجب خجالت میشود که آن نیز به مرور بر طرف میشود . بعضی از آقایان ترجیح میدهند از مواد مو بر استفاده کنند . کامیاب باشید

   Reply

 44.   Anonymous Says:

  سلام دکتر،پسری22 ساله هستم چند وقته اطراف آلت تناسلی به صورت برجسته ودایره ای که داخل اون به رنگ سفید واطرافش قرمز رنگه دراومده وخارش شدید هم داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنید سپاسگزارم

  Reply

  •   Dr Says:

   اطلاعات کافی نیست لطفا با یک متخصص پوست مشاوره نزدیک داشته باشید چرا که مورد شما شاید نیاز به آزمایش داشته باشد

   Reply

  •   younes1 Says:

   با سلام پسری هستم 18 ساله اخیر ا تعداد زیادی دانه قرمز رنگ در قسمت پایینی الت تناسلی من ظاهر شده این دانه بعد از مدتی به رنگ سفید در می اید و باعث خارش و درد میشود ایا ممکن است دارویی را برای درمان این بیماری به من معرفی کنید نام این بیماری چیست

   Reply

Leave a Reply