عارضه های پوستی آلت مردان : زخم

با سلام خدمت جناب دکتر ع. ح. سردار. من پسری 20 ساله هستم.مدتی که بر روی سر آلت تناسلیم و جای ختنه لک سفید رنگی ظاهر شده است.تقریبا 6 ماه هستش.اول این لک کوچک بود و بر رویک محل ختنه بود ولی بعد از چند وقت رشد کرد و بر روی سر آلت تناسلیم رسید . لطفا راهنمایی کنید . به نظر شما مشکل چیست و برای درمان چی کار کنم؟

دکتر ع. ح. سردار : وقتی که آقایان متوجه لکه در آلت تناسلی خود میگردند بلافاصله نگران میشوند . نگرانی بعضی از آنها غالبا از بابت بیماری های مقاربتی و یا نوعی از سرطان است . لکه های پوستی روی آلت تناسلی مرد بسیار معمول است و بیشتر آنها عوارض جدی ندارند . اگر شما فکر می کنید که به یک بیماری مقاربتی دچار شده اید ، ابتدا باید به دنبال توصیه از پزشک خودتان باشید . اگر شما بیش از حد از دکتر خانوادگیتان خجالت میکشید ، میتوانید با یک متخصص بیماری مقاربتی یا اورولوژیست و یا متخصص پوست گفتگو نمائید . ممکن است در محل زندگی شما محل ویژه ای برای اینگونه امراض وجود داشته باشد .

در این مطلب به شکل فهرست وار در ارتباط با عارضه های پوستی آلت تناسلی مرد بحث خواهد شد . لازم به ذکر است که لکه های روی آلت تناسلی مرد می توانند با توجه به شکل ظاهری آنها تقسیم شوند که شامل زخم (ulcer) ، پاپول (papule) و پلاک (plaque) میباشند .

علل زخمها :
* سفلیس اولیه (primary syphilis) : یک زخم مدور بدون درد در آلت تناسلی و یا کیسه بیضه است . علت آن باکتریی به نام pallidum Treponema میباشد که جز باکتریهای مقاربتی است . از علائم اولیه سفلیس، زخمی به نام شانکر می باشد. شانکر ده روز تا سه ماه بعد از آلودگی ایجاد می شود . ظهور شانکر اغلب در قسمتی از بدن است که در تماس با زخم شریک مقاربتی آلوده بوده است که شامل آلت مردانه و زنانه ، مدخل رحم ، زبان ، لبها و دیگر اعضای بدن می باشد .

- شانکروئید (chancroid) ، گرانولوما اینگوئینال (granuloma inguinale) ، لنفوگرانولوما ونروم (lymphogranuloma venereum) : زخمهای خاص مناطق گرمسيري هستند که در مردان با سابقه تماس مقاربتی مشکوک روئیت میشود .

* شانکروئید یا شانكر نرم (آتشك) يكي از بیماریهای مقاربتی است كه عامل آن باكتری هموفیلوس دو كـره‌ای (Hemophilus Ducreyi) است . اولین تظاهر آن بشکل یک جوش کوچک التهابی است که بعد از دو تا سه روز تبدیل به پوسچول شده و بعد به زخم تبدیل میشود. ضایعه حاشیه مشخصی دارد ، متموج نیست و دردناک میباشد.

* گرانولوما اینگوئینال توسط باکتری granulomatis Calymmatobacterium ایجاد می شود . گسترش بیماری عمدتا از طریق مقاربت از طریق واژن و یا مقعد و به ندرت از رابطه مقاربتی دهانی است. در حدود نیمی از مردان و زنان مبتلا ، ضایعات در ناحیه مقعد ایجاد میشود . در این بیماری برجستگی های قرمز رنگ کوچک ، سفت ، روی آلات تناسلی یا اطراف مقعد ظاهر می شوند . برجستگی ها به تدریج به بافت گرانوله تبدیل شوند . آنها معمولا بدون درد هستند و به آسانی موجب خونریزی میگردند . 

* لنفوگرانولوما ونروم بیماری مزمن عفونت سیستم غدد لنفاوی ناشی از سه نوع مختلف باکتری تراکوماتیس کلامیدیا (Chlamydia trachomatis) است. گسترش باکتری از طریق تماس مقاربتی است و در مردان بیش از زنان رایج است . عوارض بیماری می تواند چند روز تا یک ماه بعد از تماس با باکتری ها آغاز شود . طی آن زخم کوچک بدون درد در اندام تناسلی و نیز تورم و قرمزی پوست در ناحیه کشاله ران و همچنین تورم غدد لنفاوی کشاله ران روئیت میشود . در افرادی که مقاربت از مقعد داشته اند خونریزی یا خروج چرک از مقعد رخ میدهد و اجابت مزاج دردناک دارند .

* سرطان آلت تناسلی (penile cancer) یا سرطان سلول سنگفرشی (squamous cell carcinoma) : ممکن است بدون درد ، و به شکل زخم نامنظم تناسلی ظاهر می شود . سرطان آلت تناسلي يک شکل نادر سرطان است و وقتي اتفاق مي افتد که سلول هاي غير طبيعي در آلت تناسلي تقسيم و رشد غير قابل کنترلي دارند . اغلب تومورهاي خوش خيم (غير سرطاني) ممکن است پيشرفت کرده و سرطاني شوند.

* بیماری تب خال تناسلی (Herpes simplex) : عبارت‌ است‌ از یك‌ عفونت‌ ویروسی‌ ناحیه‌ تناسلی‌ كه‌ از راه‌ آمیزشی‌ انتقال‌ می‌یابد. از جمله‌ نواحی‌ كه‌ امكان‌ درگیری‌ آنها وجود دارد عبارتند از مجرای‌ تناسلی‌، گردن‌ رحم‌، ران‌ها، و آلت‌ تناسلی‌. در این عارضه تاول‌های‌ دردناك‌ بر روی پوست بوجود میاید . عفونت غالباً به صورت دوره‌ای ایجاد می‌شود و زخم‌های بدمنظره و دردناکی ایجاد می‌کند .

* سفلیس ثانویه (Secondary syphilis) : لکه های پوستی با زخم قهوه ای ، نشانه مرحله مزمن سفلیس می باشد. این لکه های پوستی معمولا سه تا شش هفته بعد از ظهور شانکر در پوست بدن پدیدار می شود. این لکه ها امکان دارد کل بدن را درگیر کند . به علت حضور باکتری فعال در زخم ها هرگونه تماس مقاربتی یا غیرمقاربتی منجر به انتشار عفونت می شود . لکه های پوستی در طی چند هفته یا ماه خود بخود بهبود می یابد .

*زخم آفت (Aphthous ulcers) : اینها زخم های کوچک ، کم عمق و دردناکی هستند که شایع ترین آن در دهان ظاهر میشود ، اما همچنین می تواند بر آلت تناسلی مرد نیز اثر گذارد . آفت يك بيماري دردناك و عودكننده هست كه معمولا“ بعداز 14-10 روز به طورخودبخود بهبود مي يابد ، اين بيماري به طور تيپيك از بچگي يا جواني شروع ميشود كه ممكن است با افزايش سن كاهش يافته و يا از بين برود . آنها مسری نیستند و علت آنها ناشناخته است .

* پمفیگوس (Pemphigus) : این عارضه معمولا بیش از ناحیه تناسلی به سایر نقاط بدن تاثیر می گذارد و غالبا از دهان شروع میشود . ممکن است در آلت تناسلی مرد نیز روئیت گردد . وجه مشخصه این بیماری از نظر بالینی تاول هایی است که از جدا شدن سلول های اپیدرم از هم بدلیل آسیب دیدگی یا غیر طبیعی بودن ماده بین سلولی حاصل میشود .

* بیماری بهجت (Behçet’s disease) : اختلال التهابی در پوست ، مفاصل ، اعصاب ، چشم ها و دیگر قسمتهای بدن است . در این عارضه زخم بزرگ ، عمیق و دردناک در آلت تناسلی و کیسه بیضه روئیت میشود اما همواره با زخم دهان همراه است . بهجت یک اختلال چند سیستم است . علت این بیماری مبهم می باشد . این سندرم یک بیماری اتوایمبون خودایمنی محسوب می شود . وجود آفت های عود کننده دهانی جزء لاینفک سندرم بهجت است . این آفت ها یک تا دو هفته پدیدار میشوند و بدون جای زخم از بین میروند . در این عارضه زخم های تناسلی ، عفونت های چشمی و ضایعات پوستی بصورت لخته های داخل عروق زیر جلدی ، افزایش حساسیت پوستی نیز دیده می شود .

* سندرم ریتر (Reiter’s syndrome) : اختلالی است که باعث ظهور ورم مفاصل ، قرمزی چشمان و علائم ادراری میشود . علاوه براین سه علائم ، زخم های پوستی نیز ممکن است در هر جای بدن شخص ظاهر گردد . زخم های کوچک و بدون درد ممکن است و در سر آلت تناسلی مرد ، سقف دهان و یا زبان پدیدار شود.

دلیل نگارش این مطلب بخاطر سئوالات عزیزانی بود که با شرحی کوتاه از بیماری خود ، میخواستند دلیل بیماری خود را به شکل آنلاین بدانند . امیدوارم دوستان دریافته باشند که بیماریهای پوستی آلت تناسلی آقایان متنوع است و بهترین راه ، عدم خجالت و مراجعه به یک متخصص پوست و امراض مقاربتی است . این مطلب در سه قسمت با عناوین ذیل تهیه شده است . برای دیدن تصاویر بیشتر ، نام انگلیسی بیماری را کپی کنید و در قسمت سرچ تصویری اینترنت بیابید :
موفق باشید –
دکتر ع. ح. سردار
عارضه های پوستی آلت مردان : زخم
بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول
ناهنجاریهای پوستی آلت مردان : پلاک

منبع : دکتر ع. ح. سردار http://serdar.edublogs.org

مطالب مرتبط دیگر:

درد در آلت تناسلی آقایان

انواع روش درمانی مولاسکوم – ضایعات سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل پوستی

مداوا و علائم اگزمای آتوپیک (درماتیت اتوپیک) پوستی در سنین مختلف

لیکن سیمپلکس (نورودرماتیت) در گردن ، سر، شانه، مچ دست و پا و اندام تناسلی

التهاب اگزمایی (درماتیت) ناحیه تناسلی و سایر نقاط پوستی

راه های بهبود در کلوئید پوستی – گوشت اضافی

روشهای انتقال و درمان زگیل تناسلی – ویروس پاپیلومای انسانی

سندرم کاندوم پاره شده Syndrome Torn Condom

سیفلیس چگونه درمان میشود ؟

مولاسکوم : بیماری مقاربتی یا عدم مراعات بهداشت

تریکومایکوزیس – عفونت شفت مو در زیر بغل و ناحیه تناسلی

واريکوسل (واريسی شدن عروق بيضه) ، روشهای جراحی

انواع اختلال عملکرد مقاربتی در مردان و طرق معالجه

اپيديديميت زنگ خطری برای آقایان

ناهنجاریهای پوستی آلت مردان : پلاک

بیماریهای پوستی آلت مردان : پاپول

عارضه های پوستی آلت مردان : زخم

بیماریهای قارچی پوست : فاکتورهای بروز عفونت ، تشخيص ، معالجه و پیشگیری

بیماریهای مقاربتی تنها سوزاک و سیفلیس و ایدز نیست

تریکوموناسیس ، عفونتی مقاربتی

سوزاک چیست و چگونه معالجه میشود؟

بثورات و زخم بر روی آلت آقایان و تغییرات رنگی آن80 Responses to “عارضه های پوستی آلت مردان : زخم”

 1.   masoud Says:

  سلام آقای دکتر
  زمانی که خودم را با دست ارضا میکنم ، بعد از مدت 5 دقیقه زیر آلت در محل ختنه ورم میکنه . این ورم نه تغییر رنگ داره نه درد داره . بعد از حدود 24 ساعت این ورم از بین میره . میشه لطفا جواب بدین که دلیلش چی هست و باید چه دارویی یا چیکار کنم که این مشکل به وجود نیاد
  با تشکر

  Reply

 2.   shahin Says:

  سلام جناب دکتر ….
  اگه لطف کنید ادرس مطب تونو بدین ممنون میشم ….

  Reply

 3.   ali Says:

  سلام . آقای دکتر . در هنگام اصلاح آلت با تیغ محل کنده شدن مو زخم شده وبه صورن یک جوش قهوه ای رنگ در آمده. خیلی وقت هم هست که به همین صورته و بدون درد هست.
  لطفا راه درمان آنرا ذکر نمایید.
  با تشکر فراوان از شما

  Reply

 4.   reza Says:

  با سلام آقای دکتر جناب دکتر من جوانی 23 سالم طول آلتم 10سانته برای اندازه اش خیلی نگرانم و الان چند ما میشه در آلتم( زیر ختنه گاه) دانه های سفید ایجاد شده و از از دانه های سفید داره مو در میاد و دیگر اینکه دور آلتم زیر ختنه گاه یک خط مشکی ایجاد شده که باعث نگرانیم شده است . اگر راهنمایی کنید و باید پیش چه نوع پزشکی مراجعه کنم ممنون میشه

  Reply

 5.   hossein rosta Says:

  من پسری مجرد 20 ساله هستم.چند مدتی هس سر آلت تناسلیم چندین دانه های سیاه رنگی ریخته است.این میتواند از چی باشد یا نشانه چه بیماری باشد؟
  خواهشا زودتری جواب بدین که دارم از استرس میمیرم

  Reply

 6.   vahid Says:

  با سلام من ٣٠ سال دارم و مدت یک سال است که روی کلاهک آلتم زخم میشود و بعد از چند وقت این زخمعا تبدیل به لک های سفید می شود چند وقتی هم هست که این زخمها بیشتر شده و گاهی اوقات هم خون می آید و این زخمها به قسمتهای پایین تر هم رسیده است لطفا برای درمان به من کمک کنید

  Reply

 7.   ali Says:

  lotfan adres matabe khod ra be ma bedahid mamnon mishim

  Reply

 8.   ali Says:

  ba arze salam va khaste nabashid
  bande modati hast ke dar nahiye tanasolim va beyze
  lakehayi sefid be vojod amade ast
  darkhaste darman va pishgiri az bishtar shodane in lake ha az haozore shoma arezam
  09123621371

  Reply

 9.   nader Says:

  سلام آقای دکتر42سالمه من حدود2سال است چند(6تا) خال سیاه بر روی آلتم نزدیک بیضه به وجود آمده است چند تاشون بصورت گل کلمی شدن وبدون درد وسوزش وترشح هستند .اندازه این خالها در طول این 2سال به 2 برابر تبدیل شده است .ارتفاع این خالها از سطح پوست 1میلیمتر بلند هستند.نگرانم.نمیدانم اینها چه هستند؟خطرناک هستند وخجالت میکشم دکتر برم

  Reply

 10.   محمدی Says:

  به نام خدا و سلام به جناب آقای دکتر سردار

  با عرض پوزش، من متولد 1348 هستم. از 2-3 ماه پیش است که سمت راست زیر کلاهک آلتم (قسمت ختنه شده) زمانی که می خواهم آمیزش داشته باشم به دلیل فعالیت های قبل از دخول، زحم کوچکی ایجاد می شود(حالت بریدگی ریز) که هر بار اگر قبل از آمیزش اقداماتی داشته باشم تکرار می شود. سئوالم این است که نام بیماری و علت آن چیست و برای درمان چکار باید کنم. این زخم یکی یا دو تاست و در همان طرف راست هم ایجاد می شود. بسیار سپاسگزارم.

  Reply

 11.   ali Says:

  سلام جناب دکتر سردار
  چند سالی هست که با بیماری پوستی اگزما روی پوست بیضه دارم زندگی میکنم مدتی است پس از استفاده پودر موبر دپی پوست بیضه ام تحت تاثیر قرار گرفته و همین امد باعث لکه لکه شدن تیره رنگی در قسمتهایی از آن شده لذا خواهشمنداست در صورت امکان راهنمایی درمان و همچنین آدرس و شماره تلفن مطب تان را اعلام فرایید تا در اولین فرصت خدمت برسم ممنون

  Reply

 12.   amir Says:

  سلام آقای دکتر
  من 25 سالمه و مدتی هست که بر روی آلت تناسلی خودم لکه هايی شبيه گوشت براق مشاهده می کنم و در حال حاضر بيشتر هم شده البته قسمت کمی هم لکه سفيد رنگ هست .ازتون خواهش می کنم که بگيد مشکل من چی هست.باتشکر

  Reply

 13.   amir, esmail Says:

  سلام خدمت دكتر مهربون ببخشيد كه وقتتون رو ميگيرم.
  من 21 سالمه مجرد بدون هيچ رابطه جنسي. الان مدت 2 هفته هست كه روي التم يك لكه حالت پوسته پوسته
  .شد و بعد پوستش رفت و الان يه لكه ديگه جاي ديگه التم جديدا به وجود اومده و داره زياد ميشه نميدونم ايا قارچه يا چيه؟
  لطفا راهنماييم كنين

  Reply

 14.   سعید Says:

  با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر من حدود 1 ماه پیش شایدم یکم بیشتر یک نزدیکی داشتم که بعد از یک ماه که آزمایش ادرار گرفتم دکتر تشخیص عفونت داد که با تجویز دارو الان خوب شدم ولی الان 3 روزه که دور کلاهک نقطه های قرمز رنگی درامده .خیلی از این موضوع نگرانم.خواهشا راهنمایی کنید
  ممنون

  Reply

 15.   sina Says:

  اقای دکتر تورو خدا جوابمو بدین الان چندین روزه

  Reply

 16.   عباس Says:

  سلام اقای دکتر حدود یک سال پیش از کاندوم استفاده کردم ظاهرا حساسیت شدیدی به کاندوم داشتم که پس از ان دور کلاهک التم زخم شد واین زخمها ماندگار شدند که به صورت سیاه رنگ هستند بعضی مواقع خوب میشوند ولی بعداز تغییر حالت الت دوباره باز میشوند خواهش میکنم جواب منو بدهید اعصابم خرد شده

  Reply

 17.   purya Says:

  با عرض سلام و خسته نباشی بنده 21سالمه (مذکر) حدودا 8ساله مکرر سکس میکنم چنند روز قبل از اینکه بخوام ادرار کنم متوجه شدم مقداری خون از بدنم قبل از خروج ادرار خارج شد این اتفاق دیگه تکرار نشد(همراه با سکس) تا اینکه 2هفته بد ابتدای سکس از التم مقداری حدود 20قطره به همراه آب منی بود یا لخته ی خون متوجه نشدم ولی خارج شد ازمایش خون و کبدم نرمال بود حالا دقدقه ی زندگیم شده خیلی دوست دارم راه حل این مشکلمو بدونم که هرمتخصصی یه نظری داره ولی نظره شما واسم خیلی مهمه چون تعریفه شمارو زیاد شنیدم ممنونم

  Reply

 18.   mohsen Says:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  در قسمت کشاله ران احساس خارش دارم و لکه های قرمز رنگی ظاهر شده این لکه های قرمز رنگ به تازگی روی سر اتم هم زده اما خارش نمیده واینکه پوست بیضه ام هم پوسته پوسته شده یه خورده هو خارش میده
  ممنون میشم راهنماییم کنید و خواهشا جوابشو ایمیل بزنید
  با تشکر

  Reply

 19.   sina Says:

  سلام اقای دکتر خواهش میکنم. خواهش میکنم جوابمو بدید .من الان هفده سال دارم و چند سالیه روی التم جوش های ریز ریز سفید رنگ فرا گرفته.که نه درد داره نه خارش چیکار کنم خواهشا ج بدید ممنون.

  Reply

 20.   ehsan Says:

  سلام اقای دکتر من2ماه میشه بعداز نزدیکی با خانمم که عفونت داشت دور التم روی محل ختنه قرمز شدبعدا خوب شد وبعدلکه سفید روی تنه التم پیدا شده با وجود رعایت بهداشت وکاندوم هنوز لکه سفید پیداست ومرتب پوست ان قسمت کنده میشه در صورت امکان راهنماییم کنید با تشکر.

  Reply

  •   sina Says:

   سلام اقای دکتر خواهش میکنم. خواهش میکنم جوابمو بدید .من الان هفده سال دارم و چند سالیه روی التم جوش های ریز ریز سفید رنگ فرا گرفته.که نه درد داره نه خارش چیکار کنم خواهشا ج بدید ممنون.

   Reply

   •   مهدی ناصری Says:

    سلام اقای دکتر خواهش میکنم. خواهش میکنم جوابمو بدید .من الان بیست یک سال دارم و چند سالیه روی التم جوش های ریز ریز سفید رنگ فرا گرفته.و 2 لک سیاه مانند هست که نه درد داره نه خارش چیکار کنم خواهشا ج بدید ممنو

    Reply

 21.   امیر Says:

  سلام. .دکتر سردار .من مدتی است که روی آلت تناسلی لکه های تیره به سایزهای مختلف ظاهر شده..(لطفا راهنمایی بفرمایید.)

  Reply

 22.   m Says:

  سلام آقای دکتر…خسته نباشید…

  ببخشید من یه سوال داشتم؟؟میخاستم بدونم من موقعی که میخام یه یه رابطه یا آمیزش بپردازم آلت تناسلیم یا اینکه خیلی دیرباد میاد یا اینکه باد نمیاد یا اینکه باد میاد ولی کمه……مثلا بعضی وقتها هم سر خود باد مید…(شرمنده اگه رک و راست مینویسم شرمنده….)به نظرتون مشکلی هست؟؟؟باید برم سراغ دکتر؟؟؟؟

  در ضمن منی هم هروقت میخاد خارج بشه در همه حالات یعنی هم وقتی که آلت تناسلی ام باداست میاد و هم وقتی که خواب باشه…هر جور که خودم بخام ولی بیشتر وقتی که خواب باشه کمتر خستگی داره و راحت ترم…به نظرتون اینم یه مشکله؟؟با ید برم سراغ دکتر؟؟

  ممنون میشم اگه جوابمو بدید یا جوابشو واسم ایمیل کنید….شــــرمنده

  روزتون خوش…منتظرجوابتونم)

  Reply

 23.   reza Says:

  سلام آقای دکتر .حدودا دو ماهی است عدسی شکهایی تمام قسمتهای آلت تناسلی ام را گرفته که موقعی که درمی آیند خارش می دهند معمولا اول بصورت سفید رنگ و بعد به رنگ بوست با سطح صاف میباشندبین رانها هم مشاهد و زیاد میشوند.چه داروئی میتوان استفاده کنم .37 سالم متاهل و رابطهنامشروع نداشته ام .متشکرم

  Reply

 24.   بهرام Says:

  باسلام قسمتی از بغلهای آلتم قرمزرنگ شده وپوستش افتاده علتش چیست
  باتشکر

  Reply

 25.   salmanasadi Says:

  سلام خسته نباشید
  من مدتیه که سرآلتم قرمزشده بعدازنزدیکی قرمزیش تشدید میشه طوری که وقتی به اوناحیه دست میکشی درد داره لطفا پمادی ؛راه درمانی،یه کمکی بهم بکنید ممنون
  درضمن مدتی ازاین کرمها وژلهای بزرگ کنندای که توسایتاتبلیغش میکنن استفاده میکردم مثل کینگ سایز،بلک کینگ وپاورشارک من خودم احتمال میدم از این اخری باشه حالاشما بهترمدونید باتشکر

  Reply

 26.   ali Says:

  سلام خدمت جناب دکتر – مدتی پیش روی کلاهک آلت بعد از احساس خارش به مدت 1 الی 2 روز یک کبودی دایره ای شکل ظاهر شد که با استفاده از پماد آلفا بعد از یک هفته برطرف شد…. اما الان بعد از چند ماهی باز این مسئله دوباره پیش اومده… لطفا هم بفرمایید مشکل چی هست و آیا راه درمان درست هست؟ (یک کبودی دایره ای شدکل که کم کم حالت عفونی میشه و پوست اون ملتهب میشه و بعد هم خوب شد، همچنین حدود 2 سال هم فیستول دارم) ممنون

  Reply

 27.   sam Says:

  سلام اقای دکتر مدتی است زیرکلاهک التم جوشهای ریزی رشدکرده کوکمی هم پوستش هالت ساییدگی دارد درعمل جنسی هم می سوزاند با کدوم دارو رفعش کنم ش

  Reply

 28.   naname Says:

  سلام اقای دکتر
  من 21ساله هستم با خوندن مطالب سایت متوجه نشدم
  با عرض پوزش
  برروی بدنه الت تاسنلی من یه جوش وجود دارد که سفته قرمز وگاهی درد میکند هنگام برخورد اب بزرگتر میشود وسفته
  مشکل من چیست
  من هیچ سابقه نزدیکی نداشتم

  Reply

 29.   سام Says:

  سلام دکتر من نزدیک به ۶ماه میشه جوشهای حالت به گوشت اضافه قهوی رنگ وسط آلتم ضاهر شده که دارن بیشتر میشن متاهل هم هستم راهنمای کنید

  Reply

 30.   y.m Says:

  با سلام خدمت آقای دکتر من پسری 23 سال هستم . مدتی است در پوست دور بر التم قرمزی افتاده و پوست پوست می شود تا حالا هم به دکتر مراجعه نکردم رهنمایی کنید چی کارکنم؟

  Reply

 31.   nima Says:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما متخصص عزیز… من پسر 24 ساله ای هستم که یک بیماری پوستی در ناحیه پوست لب و پوست آلت تناسلیم دارم برای درمان به چندین متخصص مراجعه کردم اکثرشون گفتند درمانی نداره و بعضیاشون هم برام مولتی ویتامین تجویز کردند که در نهایت مشکل من برطرف نشد، ضمنا نظراین متخصصان عزیزکمی با هم متفاوت بود و شناسایی زیادی نسبت به بیماری من نداشتند. در نتیجه این شد که خودم دست به کار بشم و به دنبال شناخت مشکلم و راه چاره برای درمان اون باشم، تو سایتهای ایرانی هیچ مطلبی برای بیماریم پیدا نکردم اما وقتی سایتهای خارجی را گشتم بالاخره درباره بیماریم هم مطلب، هم عکس و هم روشهای درمان را یافتم. زیرا در سایتهای خارجی به صورت انبوه شناخته شده بود ومطالب زیادی در مورد آن بود.داروی درمان هم یک ژله موضعی بود که متاسفانه هر چی گشتم داخل کشور اونو پیدا نکردم.آدرس اینترنتی شرح کامل بیماری را اینجا گذاشتم. از شما خواهش میکنم باز کنید و کاملا مشاهده کنید،تا بصورت 100درصدی متوجه بیماری من شوید
  http://fordycespots.com.s98524.gridserver.com/?lang=fr
  http://www.fordycespots.com/fordyce-spots-treatment
  از شما خواهش میکنم بیماری منو دست کم نگیرید و ازش نگذرید این بیماری باعث شده من مشکلات شدید در روابط جنسی و زناشویی با همسرم پیدا کنم، کاملا اعتماد به نفسم را گرفته و باعث شده به یه افسردگی شدید دچار بشماز اینکه با ایمیل برای درمان از شما کمک خواستم واقعا معذرت میخوام. خواهش میکنم کمکم کنید چون زندگیم داره بهم میریزه، منتظر راهنمایی شما هستم. با آرزوی توفیقات الهی، سلامتی و ارزوی موفقیت روز افزون!!!

  Reply

 32.   m.m.sh.b Says:

  سلام و احترام الت تناسلی من هنگام حداکثر شدن سایز به سمت بایین خم است علت چیست به چه بزشکی مراجعه کنم

  Reply

 33.   پیمان Says:

  باسلام-بنده 40سال سن دارم حدود یک ماه از ژل تأخیری بنام سیمپلکس استفاده کردم نزدیک به 10روز است که پوست دور ختنه گاه بسیار نازک شده بطوریکه در تماس با شورت یا حتی بزرگ شدن آلت کنده شده و زخم سوزناک ایجاد میشود…همزمان همسرم هم از خارش و سوزش درونی شکایت داشت که البته پس از پریودی برطرف شده اما هنوز مشکل من ادامه دارد لطفا راهنمایی کنید…سپاسگذار میشوم اگر پاسخ را بصورت ایمیل برای بنده ارسال نمایید…باتشکر.

  Reply

 34.   aminarshia Says:

  با عرض سلام و ادب. یه مدت پیش روی آلتم و در قسمت ختنه گاه زخمی ایجاد شد که بعد از حدود یک هفته خوب شدو بعد از آن قسمت سمت راست ختنه گاه و بعد از آن سمت چپ و در حال حاضر پایین آلتم محل تلاقی آلت و بیضه زخم شده و زخم آن مثل پاره گی پوست هست. به دکتر مراجعه کردم پماد تریامسینولون ان ان و پماد جنتامایسین و قرص سفکسیم 400 تجویز کرد که متاسفانه تا کنون تاثیری نداشته است. قابل ذکر است که زخم ها بسیار دردناک هستند و با خوب شدن یک زخم خودبخود زخم دیگری باز میشود و شکلی شبیه به پارگی دارند . در ضمن بنده متاهل می باشم و هفته پیش هم آزمایش دادم که خوشبختانه علائمی مانند عفونت و دیابت نداشتم. لطفا در این خصوص راهنمایی کنید. با تشکر فراوان

  Reply

 35.   ahmadreza Says:

  سلام
  مدتیست رنگ پوست بیضه هام و الت تناسلیم بسیلر تیره شده است و رگ های آن متورم شده است و کمی به سمت چپ خمیدگی داردو رنگ الت تناسلیه من در مقایسه با رنگ پوستم خیلی
  تیره تر است
  درضمن 15 سال سن دارم و لاغر هستم
  ایا این مشکلات دلیل خواصی دارد و درمانی برای ان وجود دارد؟

  Reply

 36.   علی Says:

  سلام آقای دکتر من پسری 23 ساله هستم و در قضیب پوست ودر سمت راست یه زگیل سیاه رنگ بزرگ حدودا 1 سانت و به مدت چند ساله که دارم. این بیماری چیست و آیا خطرناک هستش؟ آیا نیاز به درمان سریع داره؟ دکتر من خیلی وقت پیش در یک محیط بسیار بد بودم و چند بار ارتباط جنسی داشتم. اما الان حدود 6 ساله که با کسی ارتباط ندارم. ممنون..

  Reply

 37.   min Says:

  با سلام آقای دکتر من 34 سال دارم و متاهل هستم به تازگی در دور کلاهک آلت و کمی زیر آن لکه براقی متمایل به قرمز بدون خارش که در حال گسترش می باشد مشاهده می کنم البته در زیر کلاهک لکه به صورت دایره ای که محیط آن سفید می باشد در حال گسترش است خواهش می کنم در صورت امکان دلیل آنرا بیان کنید و چون در اکثرا در این موارد شرم رفتن به دکتر را دارند از این کار خوب شما(پاسخ به این گونه سئوالات) کمال تشکر را دارم

  Reply

 38.   سلام Says:

  سلام آقای دکتر دور کلاهک آلتم حالت کبود و زگیلی مشکلش چیه درمانش باید چه کار کنم

  ممنون

  Reply

 39.   سلام Says:

  سلام جناب دکتر خسته نباشید
  میشه لطف کنید کمکم کنید
  زیر کلاهک آلتم جوش های سفید و ریز حالت ریش ریش داره در اومده دور کلاهک آلت یه قسمتش
  حالت کبوده که قبلا نبوده میشه بگین
  مشکلم چیه و برای درمانش باید چه کار کنم
  اگه شد برام ایمیل بزنید

  ممنون

  Reply

 40.   min Says:

  با سلام آقای دکتر من 34 سال دارم و متاهل هستم به تازگی در دور کلاهک آلت و کمی زیر آن لکه براقی متمایل به قرمز بدون خارش که در حال گسترش می باشد مشاهده می کنم البته در یز کلاهک لکه به صورت دایره ای که محیط آن سفید می باشد در حال گسترش است خواهش می کنم در صورت امکان دلیل آنرا بیان کنید و چون در اکثرا در این موارد شرم رفتن به دکتر را دارند از این کار خوب شما(پاسخ به این گونه سئوالات) ککال تؤکر را دارم

  Reply

 41.   saeed Says:

  سلام اقای دکتر من روی کلاهک التم زخم شده که دور ان لک سفید رنگی است من 28سالم و متاهل هستم و رابطه ناسالمی ندارم و از کاندوم استفاده میکنم خواهش میکنم کمک کنید

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 42.   mamad Says:

  سلام .اقای دکتر خواهش میکنم اگه میشه جواب من رو برام ایمیل کنید یا سریعتر برام بفرستید.
  من الان چند روز که زیر تخمم عرق میکنه و میشوزه وخیلی هم میخاره و وقتی شرت هم پام میکنم دردش بیشتر میشه دلیلش چیه خواهش میکنم کمکم کنید؟

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوستم . هر چه زودتر با یک متخصص پوست مشاوره نمائید.
   با سپاس از عنايت و توجه شما . گاهی وزیت ، تشخیص و تجویز آنلاین میتواند خطراتی در پی داشته باشد . و این روش به هیچ وجه نمیتواند چنان ویزیت یک متخصص محسوب ‌شود. لطفا با پزشکتان مشاوره نمائید . کامیاب باشید عزیز

   Reply

 43.   MMM Says:

  سلام و درود. آیا تحریک جنسی بیش از حد میتونه عامل کشیدگی و پارگی پوست آلت در بخش ختنه گاهی بشه؟مدتی هست که من با این موضوع مشکل دارم و بعد از انجام مقاربت احساس نازک شدن و زخم شدن در نواحی ختنه گاه میکنم میشه راهنماییم کنین؟ ممنونم………….

  Reply

 44.   حمید Says:

  سلام 29ساله هستم دوسال قبل از عروسی نقطه سرخ رنگی در سر آلت تناسلی ام پیداوکم کم زیاد شد درد ندارد وبعد از آمیزش عاجز می شود آیاقابل نگرانی است و چه قسم تداوی داردیاخیر؟

  Reply

 45.   hamid Says:

  با سلام در مورد کوچک بودن آلت پاسخهای شما را خواندم سوالی که دارم این است که آیا داروهایی که در اینترنت و سایتها بعنوان داروهای بزرگ کننده تبلیغ میشود مثلا روغن بیگر که ادعا میشود کاملا گیاهی است و نیز مصرف خوراکی ندارد آیا تاثیری بر افزایش سایز دایمی یا موقتی دارد یا خیر و اینکه آیا عوارضی دارد یا نه با تشکر

  Reply

 46.   Dr. Says:

  درود دوست خوبم . لطفا شما و همسرتان همزمان با هم معالجه را شروع کنید .. کامیاب باشید

  Reply

 47.   farhad Says:

  باسلام و خسته نباشيد
  آيا جهت درمان خارش و التهاب و سوزش پوست آلت تناسلي در آقايان استفاده از كپسول داكسي سايكلين و آمپول دگزامتازون و لوسيون كورتن داره تركيبي كلوتريمازول و بتامتازون مناسب است؟
  با تشكر

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوست خوبم . كپسول داكسي سايكلين برای باکتری است و آمپول دگزامتازون و لوسيون كورتن برای موارد آرژیک است كلوتريمازول برای بیماری قارچی میباشد. کامیاب باشید

   Reply

 48.   farhad Says:

  012 at 4:28 pm

  با سلام و خسته نباشيد
  همسر من 32 سال سن داره از دو ماه پيش دچار عارضه ي خارش و قرمزي پوست در ناحيه ختنه گاه آلت تناسلي شده كه با استفاده مكرر و روزانه ي پمادهاي كلوتريمازول و تريا ان ان به مدت چهل روز و عدم نزديكي در اين مدت بيماري بهبود پيدا كرد. اما دوباره بعد از مدتي دچار اين عارضه شده و متاسفانه اصرارهاي شديد من براي مراجعه به دكتر بي اثر بوده. خاطرنشان مي كنم كه اين مشكل در اثر استفاده ي كاندوم با مواد تاخيري براي ايشون پيش اومد كه قبلا هم استفاده كرده بودن و هيچگونه مشكلي نداشتن . تقاضامندم راهنمايي بفرماييد كه براي درمان قطعي و بدون بازگشت اين مشكل چه بايد كرد و همچنين مصرف بيش از حد اين دو پماد عارضه جديدي رو براي ايشون پيش نمي ياره. خواهش مي كنم كمكم كنيد آقاي دكتر.
  سپاسگذار از شما

  Reply

 49.   Name Says:

  سلام دکتر
  پسری 30 31 ساله هستم مجرد
  در زمان شروع نعوظ و بعد از مدت کوتاهی در قسمت بالای التم دقیقا قبل از کلاهک ، یک رگ متورم ولی سفت که به صورت اُریبه و حدودا 2 سانت طول و حدود 4میلیمتر یا بیشتر قطر داره و در طرفینش یک حالت بادکردگی داره زیر پوستم به وجود میاد که بدون درد و به شکل ژله ای ولی سفته و به رنگ خود پوسته و کاملا معلومه که زیر پوست ایجاد میشه
  زمانی که با دست اونها رو فشار میدم جا به جا میشن مثل رگ و دوباره بر میگردن سر جاشون
  این برامدگی ها بعد از اتمام نعوظ از بین رفته و به حالت عادی بر میگردن
  این موضوع زمان زیادیه که منو آزار میده
  لطفا راهنمایی کنید و اگر عکس نیاز هست بگید که به آدرسی که اعلام میکنید بفرستم
  دکتر این موضوع نگران کننده شده برام.
  با تشکر فراوان

  Reply

 50.   moj Says:

  سلام آقای دکتر عزیز خدمت شما عرض کنم من 29 سالمه از بچه گی تا به حال یک چیزی شبیه کیست روی آلت تناسلی من هست که هر چند وقت یک بار داخل آن سیاه رنگ میشه و بعد داخل این کیست خالی میشه اندازه این کیست خیلی کوچیکه مثلا اندازه یک دانه نصفه برنج واقعیتش من روم نمیشه دکتر برم یک بارم که به خاطر این مساله تقریبا 10 سال پیش به دکتر مراجه کردم تشخیص نداد خیلی ممنون میشم راهنماییم کنی

  Reply

  •   Dr. Says:

   درود دوست خوبم . با یک جراح پوست مشاوره نمائید به احتمال زیاد اگر پوستی باشد با یک جراحی کوچک و یا لیزر بهبود خواهد یافت . کامیاب باشید

   Reply

 51.   امیر Says:

  سلام دکتر ببخشید من یه پسر هستم الان 24 سال سن دارم ولی الت تناسلی حجم زیادی نداره مثل بچه های نابالغ میمونه خواستم ببینم راه درمانی داره؟

  Reply

  •   . Says:

   * تعدادی از سوالات رایج و پاسخ آن ها:

   ۱-آیا قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اتدازه آلت را افزایش می دهند؟
   هیچ مدرک معتبرعلمی وجود ندارد که قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند.
   لطفا پول خود را پس انداز کنید!

   ۲-آیاآلت به طور دایمی ممکن است کوچک تر شود؟
   بله!آلت در سنین بالا-کهنسالی- ممکن است کوچک تر شود.همچنین شواهدی وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت شود.وقتی فردی چاق و سنگین وزن است ،آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید.معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت به وضعیت قبلی خود برمی گردد.

   ۳- آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت وجود دارد؟
   بله!تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند.با آزاد کردن رباطی(لیگامنت)که آلت را در جای خود نگه می داردمی توان آن را تا حد ۵/۲ سانتی متر طولانی تر کرد.
   ابمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.
   در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی برخطرات آن غلبه دارد یا خیر.
   باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال،نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت.
   اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی(دفورمیتی)یا علت طبی خاصی وجود دارد ،اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند.

   ۴- آیا ورزش آلت می تواند موجب دراز شدن آن شود؟
   آلت تناسلی هیچ عضله ای ندارد بنابر این هیچ ورزشی موجب افزایش طول آن نخواهد شد.

   ۵-آیا دستگاه واکیوم، آلت تناسلی را بزرگ می کند؟
   دستگاه های واکیوم اندازه آلت را بطور موقت افزایش می دهد(حداکثر ۲۴ ساعت).
   البته این دستگاه ها نیز بویژه اگر از استاندارد لازم برخوردار نباشند،می توانند عوارضی همچون ترکاندن عروق خونی را به دنبال داشته باشند که موجب درد و تورم می شود.

   Reply

 52.   Dr Says:

  درود دوستم . لطفا با پزشکنان مشاوره نمائید یک دلیل میتواند مورد ذیل باشد : لکه های کوچک ضخیم قرمز یا بنفش رنگ با سطح زگیل مانند : احتمالا انجیوکراتوما هستند. آنها در محور سر آلت و یا کیسه بیضه ظاهر می شوند. اغلب اوقات آنها بر روی کیسه بیضه مردان سالمند ظاهرمیگردند، هر چند که ممکن است به شکل انفرادی در مردان جوان نیز ظاهر شوند. این نقاط عفونی نیستند و نیاز به هیچ درمانی ندارند. این عارضه معمولا با بزرگ شدن احتمال خونریزی دارند. آنها را یک متخصص پوست و یا پزشک عمومی میتواند از بین ببرد اما احتمال عود وجود دارد

  Reply

 53.   ابراهیم Says:

  سلام آقای دکتر هاشمی من مدتی هست که متوجه شدم روی آلت تناسلی (و نه بیضه) در قسمت ختنه گاه که رگهایی وجود دارند, در قسمتهایی از این رگها ورم های نقطه ای وجود داره. گویی که دانه های کوچکی زیر پوست هست. ولی وقتی خوب معاینه میکنم . میبینم انگار دانه ای وجود نداره و به احتمال زیاد خود بدنه ی رگ هست که به صورت نقطه ای متورم شده. البته بازم مطمئن نیستم ولی مطمئن هستم که هر چی هست روی بدنه ی رگ هاست. البته اونم فقط در قسمتی که دست با اون تماس داره. یعنی رگ سمت راست ِ بدنه الت. جایی که رگ به زیر آلت میپیچه و اونجا تعداد زیادی رگ های کوچک دیگه هم هست. من قبلا چنین چیزی مشاهده نمیکردم. از وقتی ازدواج کردم و آمیزش مهبلی با همسرم داشتم متوجه این امر شدم. یعنی حدود دو سه هفته بعد از اولین آمیزش. البته اصلا مطمئن نیستم این به این علت باشه . ولی قبلا چون آمیزش کامل نداشتم , این مسئله توجهم رو جلب کرده. البته خودم این احتمال رو میدم که شاید به دلیل زیاد شدن فعالیت جنسی, و تحریک آلت بوسیله دست این مسئله پیش اومده . چون قبلا تا این حد فعالیت جنسی نداشتم. حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه این مسئله در بیضه ها نیست و در حالت عادی هم هیچ درد و مورد غیر عادی ای وجود نداره که نشانه سرطان یا چیز دیگه ی نگران کننده ای باشه, آیا نشانه ی خاصی هست؟ آیا نوعی بیماری خاص هست؟ آیا خودش رفع میشه ؟ ممنون
  امیرمحمد

  بیشتر: .::سلامت نیوز :سرویس خبری: بیماری ها:از اختلالات آلت جنسی مردانه چه می دانید؟::.

  Reply

 54.   hamzeh Says:

  سلام اقاي دكتر من مردي 31 ساله هستم مدتيست روي التم و حتي كمي بالاتر چيزي شبيه زگيل رشد كرده كه شباهت زيادي به زگيلهاي پشت گردن و بعضا زير بغل داره و به مرور زياد ميشه ضمنا زير نافم هم چند تا خال مشكي بوجود اومده كه كنار هم هستند اقاي دكتر شديدا دچار مشكل شده ام و از مراجعه به پزشك شرم دارم مستاصل و درمانده ام تورو خدا كمكم كنيد و منو از اين برزخ نجات دهيد بي صبرانه منتظر لطف شما هستم با تشكر

  Reply

  •   Dr Says:

   درود دوستم . لطفا با پزشکنان مشاوره نمائید یک دلیل میتواند مورد ذیل باشد : لکه های کوچک ضخیم قرمز یا بنفش رنگ با سطح زگیل مانند : احتمالا انجیوکراتوما هستند. آنها در محور سر آلت و یا کیسه بیضه ظاهر می شوند. اغلب اوقات آنها بر روی کیسه بیضه مردان سالمند ظاهرمیگردند، هر چند که ممکن است به شکل انفرادی در مردان جوان نیز ظاهر شوند. این نقاط عفونی نیستند و نیاز به هیچ درمانی ندارند. این عارضه معمولا با بزرگ شدن احتمال خونریزی دارند. آنها را یک متخصص پوست و یا پزشک عمومی میتواند از بین ببرد اما احتمال عود وجود دارد.

   Reply

 55.   ابراهیم Says:

  سلام آقای دکتر من تازه متوجه شدم زیر کلاهک آلتم یک رگ سفت به اندازه یک و نیم سانت وجود دارد آیا این مشکلی برای من بوجود می آورد؟

  Reply

 56.   ali Says:

  سلام جناب دكتر
  من 31 سالمه و حدود 2هفته است كه دور كلاهك آلتم جوش هاي خيلي ريز قرمز همراه با لكه هاي كوچك قرمز ظاهر شده و كمي سوزش دارد ، طي اين چند روز با آب گرم و صابون شستشو ميدهم و پماد تريامسونولن ان ان ميزتم ولي بهبود پيدا نكرده ! من ازدواج كردم و رابطه مشكوكي نداشتم لطفاً راهنمائي فرمائيد كه اين روش رو ادامه بدم با خير . با تشكر

  Reply

 57.   mohamad Says:

  سلام آقای دکتر خواهش می کنم کمکم کنید من یک نوجوان 16 ساله هستم هیچ کار ناسالمی هم نکردم چند روزی است روی آلتم دو زخم وجود دارد مثل اینکه زخم شده باشه و دور اون زخما سیاه شده و کنار یکی از اونا هم کمی برجسته شده که با کشدیدن پوست به حالت اول بر میگرده خواهش می کنم من رو به دکتر رجوع ندین چون روم نمیشه لطفا به من بگویید مشکل چیست آیا زخم عادی است یا بیماری؟ چی کار کنم

  Reply

 58.   hamid Says:

  سلام وخسته نباشيد ٢ ماهيه در ختنه گاهم كه پايين كلاهك بالاست ،تجمع خالهاي قهوهاي پديدار شده وبدون درد و خونريزي خيلي كوچك به عرض يك سانتي مترچكار كنم ؟

  Reply

 59.   Dr. Says:

  درود دوستم. بسیاری از بیماری های پوستی است که می تواند بر دستگاه تناسلی تاثیر گذارد و منجر به تغییر در رنگ و بافت پوست شود. عفونتهای قارچی یکی از دلایل شایع است. توصیه من این است که با یک متخصص پوست مشاوره نمائید . کامیاب باشید

  Reply

 60.   mahdi Says:

  سلام آقای دکتر حدود چند ماه است که بر روی آلت تناسلیم لکه های سفیر رنگی بوجود آمده که در ابتدا مکان این لکه ها پوست پوست شدند و خارش شدید داشتند سپس به رنگ قرمز تبدیل و بعد از آن به رنگ سفید تبدیل شدند لازم بذکر است بنده متاهل بوده و رابطه ناسالم نداشته و از کاندومهای تاخیری استفاده میکنم خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.

  Reply

 61.   االhhjuj Says:

  سلام اقای دکتر: من بعضی مواقع احساس میکنم که فسمت داخلی التم درد خفیفی دارد چه داری مصرف کنم

  Reply

 62.   Dr. Says:

  دوست خوبم لطفا با یک متخصص پوست مشاوره نمائید . من در این وب تنها اطلاعات کلی میدهم و دارویی تجویز نمیکنم

  Reply

 63.   sam Says:

  سلام خدمت جناب دکتر من در هین نزدیکی احساس شدید در د بر سر آلت خود کردم که متو جه شدم پوست سر آلتم کنده شده است و سوزش بسیار شدیدی دارد که حتی پوشیدن لباس هم برایم مشکل شده باید از چه دارویی برای بهبود سریع آن استفاده کنم با تشکر

  Reply

  •   mohammad Says:

   سلام آقای دکتر.من 6ماه است 3 خال سیاه بر روی آلتم به وجود آمده است.اندازه این خالها در طول این 6ماه به 2 برابر تبدیل شده است .ارتفاع این خالها از سطح پوست 1میلیمتر بلند هستند.نگرانم.نمیدانم اینها چه هستند؟خطرناک هستند

   Reply

Leave a Reply